گفت‌وگوی آستین و گالانت درباره غزه/ تحقیق درباره حمله به امدادگران ادامه دارد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پاتریک رایدر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای در تارنمای این وزارتخانه گفت: آستین در تماسی تلفنی با گالانت درباره رفع موانع ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و تصمیم‌های کابینه جنگ اسرائیل گفت‌وگو کرد.

وی افزود: طرفین همچنین در مورد تحقیقات ارتش اسرائیل در زمینه حمله غم‌انگیز به امدادگران آشپزخانه مرکزی جهانی و لزوم جلوگیری از تکرار حوادث مشابه رایزنی کردند.

این بیانیه با بیان اینکه «گالانت جزئیات عقب‌نشینی ارتش اسرائیل از بخش‌هایی از غزه و آینده جنگ علیه حماس را ارائه کرد» افزود: آستین تعهد آمریکا به حمایت از بازگشت بدون قید و شرط همه گروگان‌ها (اسرا) را اعلام و ابراز امیدواری کرد که مذاکرات جاری به وقفه خصومت‌ها منجر شود.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: وزیر خارجه بر حمایت تزلزل‌ناپذیر آمریکا از دفاع اسرائیل در برابر تهدیدهای ایران و گروه‌های نیابتی آن تاکید کرد.

این در حالی است که سخنگویان کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه در پی حمایت‌های واشنگتن از اسرائیل و شکست های پی در پی مذاکرات برای دستیابی به توافق به آتش بس در غزه و عدم اجرای قطعنامه شورای امنیت ادعا کردند: اگر ایران خواهان آتش در غزه است، به حماس برای پذیرفتن توافق روی میز فشار بیاورد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.