اسرائیل از ترس حملات نیروهای مقاومت پدافند هوایی جدید رو کرد/ گنبد دریایی فعال شد

در ادامه استیصال سران کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در مهار حملات موشکی و پهپادی نیروهای مقاومت به اهداف حیاتی و زیر ساخت‌ها در جنوب اراضی اشغالی، منابع عبری مدعی شدند که ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر که سامانه پدافند هوایی موسوم به «گنبد دریایی» را در ناوچه ساعر ۶ به منظور مقابله با تهدیدات موشکی و پهپادی در بندر ایلات مستقر کرده بود، برای رهگیری اهداف متخاصم در آسمان ایلات به کار گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که سامانه پدافندی «گنبد دریایی» که روی ناوچه ساعر -۶ مستقر در بندر اشغالی ایلات نصب شده، برای اولین بار جهت رهگیری هدف هوایی مشکوک فعال شده است.

خبر مرتبط
فوری/ پدافند موشکی اسرائیل فعال شد/ حمله هوایی سنگین به بندر ایلات

شبکه الجزیره قطر گزارش داد که علت فعال شدن آژیرهای هشدار در بندر ایلات (ام الرشراش) واقع در جنوب فلسطین اشغالی، ورود پهپادهای تهاجمی به آسمان این منطقه بوده است.

در این بیانیه همچنین ادعا شده است هدف هوایی مشکوک که ایلات را هدف گرفته بود، تمام مدت تحت نظارت و ردیابی قرار داشت.

ساعاتی پیش، رسانه‌های عبری ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل مدعی شدند که یک «شیء مشکوک» را هنگام ورود به آسمان ایلات واقع در جنوب سرزمین‌های اشغالی رهگیری و منهدم کرده است.

منابع خبری صهیونیستی تصاویری را منتشر کردند که به ادعای آن‌ها لحظه رهگیری یک هدف مهاجم در آسمان بندر ایلات در جنوب سرزمین‌های اشغالی و شنیده شدن صدای آژیر خطر در این شهر را نشان می‌دهد.

طی هفته‌های اخیر بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی، بارها هدف حملات پهپادی تلافی‌جویانه نیروهای مقاومت قرار گرفته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.