ضربه سنگین روسیه به اوکراین/ تخریب کامل چند نیروگاه مهم+ جزئیات

روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» در این زمینه به نقل از مقام‌های اوکراینی نوشت که خسارت فعلی بدتر از زمستان 2022-2023 است.

در همین حال، منابع محلی گزارش می‌دهند که صبح روز سه شنبه، چراغ‌ها در خارکف و مناطق اطراف خاموش شدند.

خبر مرتبط
درخواست مهم روسیه از آژانس انرژی اتمی درباره اوکراین

وزارت خارجه روسیه با اشاره به حملات نیروهای مسلح اوکراین به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا که بزرگ‌ترین نیروگاه اتمی اروپا محسوب می‌شود، از «رافائل گروسی» دبیرکل سازمان انرژی اتمی خواست واکنشی علنی و صادقانه به این حملات نشان دهد.

«آندری چرنیاک» فرمانده رکن اطلاعات ارتش اوکراین نیز روز دوشنبه به این روزنامه گفت: «کرملین به اندازه کافی موشک برای یک یا دو حمله بزرگ دیگر در هفته‌های آینده دارد.»

بر اساس این گزارش، روسیه در هفته‌های گذشته حملات خود را به زیرساخت‌های انرژی اوکراین از سر گرفت و نیروهایش حملات ترکیبی موشکی و پهپادی را با استفاده از پهپادها، موشک‌های بالستیک و کروز برای هدف قرار دادن تاسیسات انرژی انجام دادند.

چرنیاک گفت: «ما در آغاز زمستان منتظر حملات بودیم، اما اکنون می بینیم موشک‌هایی استفاده می کنند که اخیرا ساخته شده‌اند.»به گفته چرنیاک، روسیه همچنان از پهپادها به دلیل ارزان‌تر بودن استفاده می‌کند.

فایننشال تایمز اخیرا گزارش داد که روسیه تاکتیک‌های خود را برای حمله به زیرساخت‌های انرژی اوکراین تغییر داده و از موشک‌های با دقت بالا برای تخریب نیروگاه‌ها در مناطق کمتر حفاظت‌شده استفاده می‌کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.