امیرعبداللهیان، اسرائیل تنبیه خواهد شد /نقش آمریکا در حمله به کنسولگری ایران

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در نشست خبری با فیصل المقداد با اشاره به دیدار امروزش با وزیر امور خارجه سوریه و رییس جمهور این کشور عربی گفت : ما امروز گفت وگو های مهمی با مقامات سوریه داشتیم.

امیرعبداللهیان گفت: علاوه بر مناسبات دوجانبه، موضوعات بین‌المللی و منطقه و همچنین موضوع حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را مورد بررسی قرار دادیم. سوریه در خط مقدم مقاومت است و همواره رایزنی با مقامات سوریه مورد توجه مقامات ایران است.

خبر مرتبط
ماموریت شهید زاهدی در سوریه به روایت سید حسن نصرالله + فیلم

دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (دوشنبه) در سخنرانی خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار «محمدرضا زاهدی» از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران و همرزمان شهیدش، گفت که سردار زاهدی در زمان جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران، به همراه سایر نیروهای سپاه، حضور داشت، ولی به خاطر حمله اسرائیل، به لبنان و سوریه آمد.

وزیر خارجه ایران گفت: ما در روزهای گذشته در تهران میزبان اسماعیل هنیه و زیاد نخاله بودیم و گفت‌وگوهای سطح بالا و مشورت های اساسی انجام شد.

وی افزود: رژیم اسراییل با ورود به هفتمین ماه حمله به غزه به جنایت‌های جنگی خود با حمایت آمریکا  علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهد.

وزیر امور خارجه ایران افزود : حمله رژیم صهیونیستی با هواپیما و موشک‌های ساخت آمریکا به کنسولگری ایران در دمشق، صفحه جدیدی از نقض عمدی و آشکار تعهدات و حقوق بین الملل بود.‌

امیرعبداللهیان گفت: از دمشق با صدای بلند اعلام می‌کنم که آمریکا در این جنایت نقش و مسوولیت دارد و باید پاسخگو باشد و رژیم اسراییل تنبیه خواهد شد.

وی با اشاره به مخالفت آمریکایی و برخی از کشورهای اروپایی در صدور قطعنامه علیه حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه در شورای امنیت گفت: آن‌ها با این اقدام خود چراغ سبز به رژیم صهیونسیتی نشان دادند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از صحبت های خود با تاکید بر این که ما امنیت سوریه را امنیت خود می‌دانیم ،گفت : ما به حمایت‌های خود از  مردم فلسطین  و غزه در دفاع از حقوق شأن ادامه می‌دهیم.

امیر عبداللهیان از ابراز همدردی مقامات مختلف سوریه با ایران و محکومیت اقدام تروریستی رژیم صهیونسیتی در حمله به کنسولگری ایران در سوریه، از سوی مقامات این کشور، بار دیگر تشکر و قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه در این حمله علاوه بر مستشاران رسمی ایران تعدادی از اتباع سوریه از جمله یک زن و بچه‌اش که سال‌ها در ساختمان کنسولگری ایران سکونت داشتند، به شهادت رسیدند، برای مجروحان این حادثه تروریستی آرزوی سلامتی کرد و گفت: امروز از مجروحان این حادثه تروریستی عیادت کردیم.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.