آمریکا از اسرائیل ناامید شد

مشاور ارتباطات امنیت ملی کاخ سفید گفت ایالات متحده به‌طور فزاینده‌ای از اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه ناامید شده است و انتظار دارد که کابینه تل‌آویو به تعهدات خود برای مقابله با تهدیدات علیه غیرنظامیان در این منطقه عمل کند و اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به آنجا را بدهد.

کربی افزود: «بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اطمینان داده که تل‌آویو به درخواست‌های آمریکا رسیدگی خواهد کرد. توقع داریم کابینه اسرائیل به تعهدات خود برای مقابله با تهدیدات علیه غیرنظامیان در این منطقه عمل کند و اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به آنجا را بدهد.»

خبر مرتبط
ادعای تلویزیون اسرائیل درباره نقش آمریکا در مذاکرات آتش‌بس غزه

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد که آمریکا دور کنونی مذاکرات آتش بس را رهبری و فشار فوق العاده‌ای به همه طرف‌های مذاکره اعمال می‌کند.

جان کربی خاطرنشان کرد: «باید ببینیم که آیا آنها واقعا به این تعهدات در طول زمان، به روشی پایدار و قابل راستی‌آزمایی، عمل می‌کنند تا اعتماد، آن هم نه فقط میان امدادگران و نیروهای اسرائیل، بلکه بین مردم غزه و اسرائیل احیا شود، یا خیر.»

مشاور ارتباطات امنیت ملی کاخ سفید در همان روز در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌بی‌اس مدعی شد که واشنگتن هنوز هیچ مدرکی دال بر نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه از سوی رژیم صهیونیستی در جریان عملیات نظامی آن در نوار غزه نمی‌بیند!

این در حالیست که از زمان آغاز یورش‌های زمینی و هوایی صهیونیست‌ها به غزه در هفتم اکتبر ۲۰۲۳، بیش از ۳۳ هزار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند که اکثر آن را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. همچنین حدود ۲۵۰ امدادگر هم طی این حملات در سراسر فلسطین اشغالی کشته شدند.

خبر مرتبط
تایید دریافت پیام از تهران از سوی آمریکا

شبکه سی.بی.اس آمریکا اعلام کرد که آمریکا دریافت پیام از ایران را تایید کرد.

تازه‌ترین مورد کشتار امدادگران، حمله به کاروان خیریه آمریکایی «آشپزخانه مرکزی جهانی» در اول آوریل است که جان هفت تن را گرفت و موجی از محکومیت‌ها را برانگیخت. هفت امدادگر مذکور از استرالیا، لهستان، بریتانیا، فلسطین و یک شهروند دوتابعیتی از ایالات متحده و کانادا بودند و این سازمان بشردوستانه پس از این جنایت مرگبار، عملیات خود را در منطقه متوقف کرد.

در حالی که پیشتر شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از یک منبع آگاه ناشناس گزارش داد که جو بایدن، بنیامین نتانیاهو را در آخرین تماس که پنج‌شنبه گذشته انجام شد، تهدید کرد که اگر رژیم صهیونیستی روش جنگ خود را در نوار غزه تغییر ندهد، عواقب ناگواری برایش در پی خواهد داشت، اما ویدیویی از بایدن در کنار خبرنگاران منتشر شده که از او می‌پرسند آیا او تهدید کرده کمک‌های نظامی به تل‌آویو را متوقف می‌کند؟ و بایدن پاسخ می‌دهد: «من از آنها خواستم به کارشان ادامه بدهند!»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.