درخواست مهم امیرعبداللهیان برای توقف ماشین کشتار اسرائیل

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از اینکه روابط سیاسی دو کشور در عالی‌ترین سطح قرار دارد، اظهار امیدواری کرد: در مرحله جدید شاهد گسترش بیش از پیش روابط همسو با روند سیاسی در همه ابعاد مناسبات دو کشور باشیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سفر قبلی سلطان عمان به تهران و مذاکرات و توافقات حاصله را نقطه حرکت جدید در مسیر گسترش همکاری‌های دوجانبه توصیف کرد و افزود: لازمست اجرای توافقات سران دو کشور را با جدیت و اهتمام ویژه‌ای پیگیری کنیم.

خبر مرتبط
پیام تبریک حسین امیرعبداللهیان به کشورهای اسلامی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ارسال پیام‌های جداگانه خطاب به وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت.

امیرعبداللهیان همچنین از فعالیت‌های کمیسیون‌ مشترک دو کشور ابراز خرسندی و اظهار امیدواری کرد که با فعالتر شدن کمیته‌های مختلف مشترک دوجانبه، شاهد نتایج مثبت و ملموس‌تر فعالیت این‌کمیته‌ها در ابعاد مختلف روابط فیمابین باشیم.

امیرعبداللهیان با اظهار نگرانی عمیق نسبت به تداوم جنایت جنگی و نسل‌کُشی رژیم صهیونستی در نوار غزه و کرانه باختری فلسطین تحت حمایت همه‌جانبه دولت آمریکا، از موضع حمایتی عمان از ملت فلسطین و نیز اقدام اخیر مسقط در پذیرش جمعی از مجروحان فلسطینی برای درمان تقدیر کرد و اقدام جمعی و قویتر کشورهای اسلامی در توقف ماشین کشتار رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان از تسلیت و ابراز همدردی و نیز محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق توسط سلطنت عمان تشکر و قدردانی کرد.

سید بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان  نیز از روند توسعه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف ابراز رضایت کرد و توافقات رؤسای دو کشور را آغاز کننده شتاب جدیدی در روابط دو کشور دانست.

وی اظهار امیدواری کرد که با تداوم و تقویت فعالیت‌های کمیته‌های مشترک بین دو کشور، روابط دوجانبه بیش از گذشته شتاب گیرد.

البوسعیدی تمایل و آمادگی کشورش برای ارتقای روابط دو کشور به سطح متناسب با ظرفیت‌های عالی موجود در دو کشور را اعلام داشت و بر اهمیت تقویت همکاریهای دوجانبه در حوزه تجاری و فعالیت‌های بخش خصوصی و نیز حوزه گردشگری تاکید کرد.

وزیر خارجه عمان مجددا حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان دیپلماتیک ایران در دمشق را محکوم کرد و آن را اقدامی مغایر با همه معاهدات و مصونیت های دیپلماتیک و اقدامی تجاوزکارانه توصیف کرد و با دولت و ملت ایران و خانواده های شهدا ابراز همدردی کرد.

در این دیدار همچنین دیگر ابعاد و موضوعات مورد اهتمام دو کشور در حوزه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.