گزارش ویژه ایندیپندنت از بی‌اعتمادی و هرج‌ومرج در کابینه نتانیاهو

 رژیم صهیونیستی هفته گذشته دست به جنایت دیگری زد که به موجب آن هفت تن از کارکنان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی در نوار غزه کشته شدند. هم‌چنین پس از این حمله، گزارش‌هایی مبنی بر برکناری ۲ تن از افسران وزارت جنگ رژیم صهیونیستی منتشر شد.

برخی از مقامات صهیونیستی از جمله در حوزه امنیت داخلی در گفت‌وگو با ایندیپندنت می‌گویند: تعدادی از عوامل همانند قوانین نامشخص، بی‌نظمی و مصونیت از مجازات سربازان و هم‌چنین لفاظی‌های تحریک‌آمیز از سوی سیاستمداران راست‌گرا موجب تضعیف جنگ اسرائیل می‌شوند.

خبر مرتبط
مقر فرماندهی پدافند اسرائیل زیر آتش موشکی و توپخانه ای حزب الله

حزب الله لبنان امروز یکشنبه از حمله موشکی به مقر فرماندهی پدافند هوایی اسرائیل و یک پایگاه موشکی و توپخانه ای دیگر خبر داد.

یک دیپلمات غربی می‌گوید: اسرائیل گروه‌های شبه‌نظامی قبیله‌ای را تشویق می‌کند تا خلاء امنیتی ایجاد شده در مناطقی را که حماس از آنجا بیرون رانده شده است، در اختیار بگیرند. اسرائیل با این اقداماتش، غزه را به موگادیشو دیگر تبدیل می‌کند. هم‌چنین این باندهای مسلح به دنبال افزایش قابل‌توجه کمک‌های انسانی هستند.

روزنامه انگلیسی آنلاین ایندیپندنت هم‌چنین به تک‌ تیراندازان صهیونیستی اشاره می‌کند که فلسطینیانی را که به ایست‌بازرسی‌ها نزدیک می‌شوند، هدف قرار می‌دهند. هم‌چنین تصاویر پهپادی در ماه گذشته نشان می‌دهد که چهار مرد فلسطینی در حین قدم‌زنی در محله خود با اینکه غیرمسلح بودند، بر اثر حمله موشک اسرائیل به شهادت رسیدند. افزون بر این، بیش از ۲۲۰ کارگران امدادی بشردوستانه حتی پیش از جنایت رژیم صهیونیستی – هدف‌گیری آشپزخانه مرکزی جهانی – کشته شدند.

«هرتزی هالوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی از افزایش بی‌نظمی و بی‌ثباتی در میان سربازان این رژیم می‌گوید که موجب نگرانی عمیق افسران ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

او تاکید کرد: «هنگامی که نظم و اصول مشخص نباشند، ما قادر به جنگ نیستیم.»

از طرف دیگر، فرماندهان ارشد رژیم صهیونیستی از لفاظی‌ها اعضای کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ناامید هستند. این روزنامه آنلاین به رفتار «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی پرداخته که پس از شلیک سربازان به ۱۰۰ غیرنظامی، آنها را مورد تمجید و ستایش قرار داد.

یک افسر ارشد صهیونیستی تاکید می‌کند: «چنین حمایت‌هایی خشونت و تجاوز را میان خشونت‌طلب‌ها تشویق می‌کند. این موارد تلاش عمدی برای تضعیف تلاشهای ما در راستای حفظ نظم در میدان نبرد تلقی می‌شود.»

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.