نماینده دموکرات کنگره: حمایت از اسرائیل را متوقف کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کرو شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای در شبکه ایکس اعلام کرد: از فاجعه انسانی وحشتناک در غزه از جمله قتل امدادگران بین‌المللی وحشت‌زده شدم. نمی‌توانم از راهبرد نظامی فعلی اسرائیل حمایت یا چشمپوشی کنم.

این نماینده دموکرات ایالت کلرادو افزود: اسرائیل حق دفاع از خود دارد اما این راهش نیست. قحطی گسترده و تلفات غیرنظامیان هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر جنگ نیست. کرو تاکید کرد: من برای تغییر گسترده تاکتیک‌ها و افزایش کمک‌های بشردوستانه تلاش کردم اما هیچ کدام محقق نشد. یقین دارم بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل فقط زمانی پاسخ خواهد داد که آمریکا تصریح کند ما از راهبرد نظامی تهاجمی اسرائیل حمایت نمی‌کنیم.

کریس کونز سناتور آمریکایی نیز اعلام کرد که کمک های نظامی به اسراییل باید مشروط باشد در این صورت از آن حمایت خواهد کرد. برنی سندرز سناتور مستقل در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس نوشت: آمریکا نمی تواند به نتانیاهو التماس کند که بمباران غیرنظامیان را متوقف کند و روز دیگر هزاران بمب ۲ هزار پوندی که می تواند کل محله های شهر را با خاک یکسان کند برای او ارسال نماید. این کار زشت است.

سندرز بار دیگر تاکید کرد: ما باید به همدستی خود با اسرائیل پایان دهیم: دیگر بمبی به اسرائیل ارسال نکنید.

به رغم ادعای نگرانی واشنگتن در مورد حمله نظامی احتمالی رژیم اسرائیل به منطقه رفح در جنوب غزه که می تواند جان صدها هزار غیرنظامی فلسطینی را تهدید کند, دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در روزهای اخیر بی سر و صدا با اختصاص میلیاردها دلار کمک نظامی به اسرائیل که شامل بمب و جنگنده می شود، موافقت کرده است.

به گفته مقامات آگاه پنتاگون و وزارت امور خارجه آمریکا، بسته های تسلیحاتی جدید شامل بیش از یک هزار و ۸۰۰ بمب ۲ هزار پوندی موسوم به ام کی ۸۲ و ۵۰۰ بمب ۵۰۰ پوندی است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.