اروپا مدعی شد / موشک پرتاب‌شده از یمن را رهگیری کردیم

ماموریت نیروی دریایی اتحادیه اروپا در جنوب دریای سرخ موسوم به آسپید در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناو آلمانی «هسن» یک حمله موشکی را از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها(انصارالله یمن) رهگیری کرده است.

الجزیره انگلیسی گزارش داد، در بیانیه آمده است: «اقدام انجام شده توسط ناو هسن مؤثر بود و از هر گونه آسیب به دریانوردان و کشتی‌های تجاری جلوگیری کرد.»

پیش از این، شرکت امنیتی انگلیسی موسوم به آمبری اعلام کرده بود که یک کشتی در حدود ۶۱ مایل دریایی (حدود ۱۱۳ کیلومتر) جنوب غربی شهر بندری حدیده یمن هدف قرار گرفته است.

خبر مرتبط
حادثه دریایی جدید در دریای سرخ

شرکت انگلیسی امنیت دریایی «امبری» از دریافت گزارش‌ها مبنی بر هدف قرار گرفتن یک کشتی در دریای سرخ خبر داد.

مشخص نیست که این دو حادثه به هم مرتبط هستند یا خیر.

ماموریت آسپید در ماه فوریه با ادعای کمک به حفاظت از مسیر تجاری دریایی مهم در برابر حملات پهپادی و موشکی حوثی های یمن (انصارالله) راه اندازی شد.

ارتش یمن طی ماه‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.