سفیر جدید ایتالیا  استوارنامه خود را تسلیم امیرعبداللهیان کرد

سفیر جدید ایتالیا در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه ۱۸ فروردین ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم کرد.

پائولا آمادئی، سفیر جدید ایتالیا در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی مناسبات ایتالیا و ایران و نیز ریشه های غنی فرهنگ و تمدن دو کشور، برنامه خود را برای تعمیق و گسترش روابط دو جانبه تشریح کرد.

خبر مرتبط
دیدار خداحافظی سفیر چین با امیر عبداللهیان

سفیر جمهوری خلق چین در پایان ماموریت دیپلماتیک خود درتهران، امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دیدار و خداحافظی کرد.

وی همچنین با اشاره به موضع اتحادیه اروپا براساس کنوانسیون های بین المللی در محکومیت حمله به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، بر موضع کشورش در مخالفت با توسعه تنش و جنگ در منطقه و تعامل از طریق گفتگوی صریح و نیز نقش جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از کنش گران اصلی برای تضمین ثبات و امنیت در منطقه تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای خانم آمادئی به عنوان سفیر جدید ایتالیا در تهران، به سوابق خوب و رو به رشد روابط دو کشور اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیستیم و امیدواریم در دوره جدید با قرار گرفتن روابط دو کشور در مسیر رو به جلو، شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و رم در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری، علمی و فناوری و فرهنگی باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش با همه کشورهای جهان از جمله اروپا است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.