دردسر جدید کمبود مهمات برای نظامیان اوکراینی

فرماندهان ارتش اوکراین به دلیل کمبود مهمات نیروهای خود را مجبور به جمع آوری مهمات عمل نکرده روسیه می کنند.

اسپوتنیک گزارش داد، نشریه آمریکایی «وال استریت ژورنال» روز شنبه در گزارشی نوشت که کمبود مهمات ارتش اوکراین به نقطه ای رسیده است که نظامیان اوکراینی مجبورند درمیان باتلاق ها به دنبال گلوله های منفجر نشده روسیه بگردند.

خبر مرتبط
کمبود تجهیزات در میدان نبرد اوکراین‌ / ضعف غرب در تولیدات مهمات

روزنامه دیلی‌تلگراف می‌نویسد کمبود تجهیزات و مهمات در میدان نبرد اوکراین‌ مجددا تیتر رسانه‌ها شده و در این میان مسئله پول و بودجه مطرح نیست، بلکه کمبود ظرفیت برای تولید آنها مشکل اصلی است.

وال استریت ژورنال در گزارش خود نوشت که فرماندهان نیروهای مسلح اوکراین نیروهای خود را وادار می کنند تا به دنبال گلوله های منفجر نشده روسیه بگردند.

این نشریه به نقل از یک افسر نظامی اوکراینی نوشت که باید در گل و لای در جستجوی گلوله های عمل نکرده، باشد. به گفته این نظامی اوکراینی، تقاضای فرماندهان اوکراینی در حال افزایش است و اگر ۱۰۰ گلوله برای آنها ارسال شود، روز بعد تماس می‌گیرند و مهمات بیشتری می‌خواهند.

پیش از این نیز «ایوان هاوریلیوک» معاون وزیر دفاع اوکراین هشدار داد که میزان ذخایر انواع خاصی از مهمات ارتش اوکراین به سطوح بحرانی کاهش یافته است و انجام وظایف ارتش اوکراین را با دشواری مواجهه می کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.