8 کودک در انفجار بمب در جنوب سوریه کشته شدند

  شبکه المیادین لبنان از انفجار یک بمب در محله «المجبل» واقع در شهر «الصنمین» در حومه شمالی درعا خبر داد و نوشت که در پی این انفجار دست‌کم 8 کودک کشته شدند.برخی منابع نیز گزارش دادند که علاوه بر این هشت که کودک که در میان آنها چهار برادر به چشم می‌خورد، یک کودک دیگر مجروح و به بیمارستان انتقال یافت.

خبر مرتبط
مقابله پدافند سوریه با بالون‌های جاسوسی در دمشق

در حالی که برخی منابع خبری از شنیده شدن صداهای انفجار در دمشق پایتخت سوریه خبر دادند، برخی دیگر از منابع خبری این صداها را ناشی از مقابله پدافند سوریه با بالون های جاسوسی در شمال دمشق دانستند.

روز گذشته نیز یک بمب جاسازی شده در یک کانتینر در محله العربی این شهر منفجر شد که قربانی به همراه نداشت. حال با گذشت چندین ساعت، انفجار جدیدی در این شهر روی داد.
منابع رسانه‌ای اسامی هفت کودک کشته شده در این انفجار را منتشر و اعلام کردند که هنوز هویت یکی از کودکان کشته شده مشخص نیست. این اسامی عبارتند از: ریماس أیمن اللباد عبیر أیمن اللباد عماد أیمن اللباد ملاک ایمن اللباد محمد فراس اللبادوسیم عماد اللباد منیر محمد اللبادلحظاتی پس از انتشار این خبر، یک منبع آگاه در فرماندهی پلیس درعا اعلام کرد که در پی انفجار یک بمب جاسازی شده در محله‌ای جنوبی در شهر الصنمین توسط تروریست‌ها، ۷ کودک کشته شدند و دو نفر از جمله یک زن زخمی شدند. خبرگزاری رسمی سوری (سانا) نیز تایید کرد که بر اساس اطلاعات به دست‌آمده، دست‌کم ۷ کودک در حال بازی در محل حادثه، جانشان را از دست داده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.