اظهارنظر جدید ایلان ماسک درباره وعده آمریکا  برای عضویت اوکراین در ناتو

  «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا طی نشست ناتو در بروکسل ضمن تاکید بر روابط سخت و محکم کشورش با دیگر اعضای ناتو گفت که اوکراین در نهایت در این ائتلاف نظامی عضو خواهد شد.

در همین رابطه، «ایلان ماسک» مدیرعامل شرکت‌های «تسلا» و «اسپیس‌ایکس» در شبکه اجتماعی ایکس که خود نیز مالک آن است، نوشت: «به معنای واقعی کلمه فیلم آخرالزمان هسته‌ای این‌گونه شروع می‌شود.»

خبر مرتبط
راز مهمی که درباره ایلان ماسک فاش شد/ همه آنچه باید درباره مالک ایکس بدانید

ایلان ماسک در تمامی این سال‌ها شیفتگی خود را به حرف ایکس به شکل‌های مختلف نشان داده است، اما این شیفتگی از کجا نشات گرفته است؟

طبق گزارش راشا تودی، او هم‌چنین ویدیویی از فیلم تلویزیونی آمریکایی «روز بعد» محصول تلویزیون ای‌بی‌سی در سال ۱۹۸۳ را به اشتراک گذاشت.

این فیلم جنگ هسته‌ای خیالی میان ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی را به تصویر می‌کشد. این فیلم در سال ۱۹۸۷ برای تماشاگران شوروی نمایش داده شد؛ آن هم زمانی که این دو ابرقدرت در حال مذاکره بر سر یک معاهده کلیدی کنترل تسلیحات هسته‌ای بودند.

ایلان ماسک هم‌چنین پیشتر تاکید کرد که اوکراین در جنگ با روسیه شکست خواهد خورد و موضع کی‌یف در مذاکرات صلح آتی هر روز با گذشت این خصومت‌ها، تضعیف می‌شود.

وی که بارها این اظهار نظرات مشابه را عنوان کرده است، گفت: «زمان آتش‌بس و مذاکرات صلح بین اوکراین و روسیه فرا رسیده است. اوکراین در این جنگ شکست خواهد خورد و هیچ چیز این مسئله را تغییر نخواهد داد.»

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.