فوری/ کشف یک اختلاس جدید در کشور/ این بار در مجتمع بندری امام خمینی

ابوطالب گرایلو امروز ۱۸ فروردین ماه اظهار کرد: در اجرای سیاست‌های دولت مردمی مبنی بر پیشگیری، نظارت و مقابله با فساد و با تلاش و اقدام به موقع اداره حراست مجتمع بندری امام خمینی(ره)، اختلاس یکی از کارکنان امور مالی این مجتمع بندری کشف و فرد خاطی مورد شناسایی قرار گرفت.

خبر مرتبط
پای آقازاده ها به اختلاس دبش باز شد

در موقعیتی که کشور از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی ندارد و دولت با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، خبر تخصیص ارز دولتی برای واردات «چای دبش» و فساد نزدیک چهار میلیارد دلاری در این زمینه، از منظر جامعه در حد فاجعه است و روشن‌شدن ابعاد مختلف این خبر، افکار عمومی را جریحه‌دار کرده است.

وی افزود: در اوایل فروردین‌ماه امسال واحدهای ذی‌ربط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان متوجه سوء استفاده یکی از کارکنان امور مالی مجتمع بندری امام خمینی(ره) مبنی بر برداشت مبالغی از حساب سازمانی می‌شوند و بلافاصله با هماهنگی و اقدام به موقع مقام قضایی، تمامی اشخاص و افرادی که از طریق این فرد به حساب آن‌ها مبالغی واریز شده بود، مورد شناسایی و حساب آن‌ها مسدود شده و مبالغ بازگردانده خواهد شد.

به گفته گرایلو، در جریان این برداشت غیرقانونی که در ماه‌های پایانی سال گذشته انجام شده است، هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های نظارتی و امنیتی استان برای دستگیری و بازگرداندن فرد متخلف که به خارج از کشور گریخته است، همچنان ادامه دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان ضمن ابراز تاسف فراوان از این موضوع، تاکید کرد: تا احقاق تمامی حقوق بیت‌المال،‌ پیگیری پرونده ادامه داشته و برخورد لازم با افراد خاطی احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.