هجوم حزب‌الله لبنان به مواضع اسرائیل/محل استقرار نظامیان هدف قرار گرفت

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مجاهدین مقاومت اسلامی در حمایت از ملت ثابت قدم فلسطین در نوار غزه و در حمایت از مقاومت شجاعانه و شرافتمندانه‌شان، تجمع نظامیان دشمن در اطراف پایگاه «رامیا» را هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
حمله موشکی حزب الله لبنان به پایگاه اسرائیل

منابع عبری به زخمی شدن یک نظامی اسرائیل در جدیدترین دور از عملیات‌های حزب الله لبنان در نقاط مرزی اراضی اشغالی، اذعان کردند.

طبق گزارش شبکه المیادین، حزب‌الله اعلام کرد که این حمله با سلاح توپخانه انجام شد و نظامیان رژیم صهیونیستی را به صورت دقیق و مستقیم هدف قرار داد.

در همین راستا، شبکه الجزیره گزارش داد که یک موشک از خاک لبنان به سمت پایگاه «المالکیه» رژیم صهیونیستی در منطقه «الجلیل علیا» پرتاب شد.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز با مسلسل‌های سنگین حومه شهرک‌های «رمیا» و «عیتا الشعب» را هدف قرار داد.

طبق گزارش خبرگزاری لبنان، حمله رژیم صهیونیستی به عیتا الشعب به زیرساخت‌ها و خانه‌ها خسارات زیادی وارد کرده است.

بمباران متقابل حزب‌الله و نیروهای اشغالگر در مرز جنوبی لبنان با گسترش و نوع حملات، علی‌رغم تلاش‌های دیپلماتیک با هدف مهار بحران همچنان ادامه دارد.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم‌زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.