سقوط آزاد ارزش پول اسرائیل/نگرانی از احتمال شعله ور شدن جنگ تمام عیار

ترس از جنگ تمام عیار در شمال فلسطین اشغالی موجب کاهش ارزش پول رژیم صهیونیستی شده است.

خبر مرتبط
28 سفارت و کنسولگری اسرائیل تعطیل شد

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که ۲۸ سفارت و کنسولگری این رژیم به دلیل تهدیدهای ایران بسته شده است.

رسانه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» به بالا رفتن نرخ دلار و کاهش شدید ارزش پول رژیم اسرائیل (شیکل) و نیز افزایش قیمت یورو و روند نزولی بورس این رژیم اشاره کرد.

«یوسی برایمن» مدیر کل شرکت ریسک و سرمایه گذاری در سرزمین های اشغالی در این باره گفت: حوادث سریالی امنیتی و سیاسی، سبب شده که سرمایه گذاران خارجی اقبالی به «شیکل» نشان ندهند. آنها نگران درگیری تمام عیار نظامی در شمال و نیز با ایران هستند.

خبر مرتبط
درخواست ۴۰ قانونگذار آمریکایی از بایدن برای توقف فروش سلاح به اسرائیل

۴۰ نفر از قانونگذاران دموکرات کنگره آمریکا از رئیس جمهوری این کشور درخواست کردند تا فروش سلاح به رژیم اسرائیل را متوقف کند.

وی به تداوم افزایش نرخ سوخت در بازارهای جهانی و نگرانی درباره افزایش قیمت محصولات اشاره و اضافه کرد: موضوع مربوط به جنگ است. با توجه به کسری بودجه، نگرانی از حادثه امنیتی وجود دارد که اقتصاد را فلج و زیان های سنگینی به اقتصاد اسرائیل وارد کند. مراکز مالی خارجی ارز خارجی می‌خرند و سرمایه گذاری داخلی روند کاهشی دارد.

«رونان مناحیم» کارشناس امور اقتصادی رژیم صهیونیستی نیز گفت: شاهد کاهش شدید نرخ «شیکل» در برابر دلار و یورو بودیم. احتمال می رود که تنش امنیتی با ایران و تنش های داخلی( شعله ور شدن اعتراضات) به دلسردی سرمایه گذاران منجر شود.

به گزارش ایرنا، با ادامه جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و پیامدهای آن و عملیات موفق ارتش یمن علیه کشتیرانی این رژیم در دریای سرخ، وضعیت اقتصادی صهیونیست‌ها بدتر شده و بحران دامن کسب‌ و کارهای خرد را گرفته است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر به نقل از سازمان اعتبارات این رژیم از میانگین افزایش چهار برابری درخواست وام از سوی کسب و کارهای کوچک در سراسر سرزمین‌های اشغالی خبر داده بود.

ناآرامی در سرزمین‌های اشغالی و جنگ علیه غزه، بحران اقتصادی رژیم صهیونیستی را تشدید کرده، به طوری که رئیس بانک مرکزی این رژیم در پیامی به نخست‌وزیر درباره پیچیده بودن بحران اقتصادی هشدار داده است.

بر پایه این گزارش، در نامه ارسالی رئیس کل بانک مرکزی رژیم صهیونیستی به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم، آمده است: انتظارات برای بهبود سریع وضعیت اقتصاد پس از جنگ، بسیار خوشبینانه است.

پیش از این، وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی پیش بینی کرده بود که جنگ علیه غزه، ۷۰ میلیارد «شیکل» (حدود ۱۸ میلیارد دلار) کسری بودجه روی دست این رژیم بگذارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.