رفتار عجیبی که اسرائیل در شورای حقوق بشر سازمان ملل نشان داد

گفته شده این دیپلمات صهیونیست پس از تصویب قطعنامه ممنوعیت صادرات سلاح به اسرائیل جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل را ترک کرد.

صبح امروز شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با اکثریت ۲۸ رأی موافق و ۶ رأی مخالف، قطعنامه ممنوعیت صادرات سلاح به رژیم اشغالگر صهیونیستی را به تصویب رساند. شورای حقوق بشر سازمان ملل در قطعنامه‌ای خواستار توقف تحویل کلیه تسلیحات به اسرائیل به دلیل خطر احتمالی نسل‌کشی در نوار غزه شده است.

این قطعنامه اخیراً از سوی نماینده پاکستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل پیشنهاد شده بود که در نهایت با اکثریت آرا به تصویب رسید.

خبر مرتبط
فوری/ تصویب یک قطعنامه علیه اسرائیل در سازمان ملل

شورای حقوق بشر سازمان ملل امروز(جمعه) قطعنامه‌ای را درباره ممنوعیت ارسال سلاح برای رژیم صهیونیستی تصویب کرد.

نماینده پاکستان در این جلسه گفته بود که علاوه بر ممنوعیت صادرات تسلیحاتی به رژیم صهیونیستی، باید فوراً جنگ علیه غزه متوقف شود و کمک‌های بشردوستانه در اسرع وقت به دست اهالی غزه برسد.

این برای نخستین بار از آغاز جنگ غزه است که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره وضعیت نوار غزه موضع‌گیری جدی می‌کند.

علاوه بر شورای حقوق بشر سازمان ملل، همچنین ساعاتی پیش نیز شورای امنیت سازمان ملل درباره جنگ غزه تشکیل جلسه داد و نماینده روسیه در شورای امنیت در نشست امروز این شورای درباره تحولات منطقه تاکید کرد که رژیم صهیونیستی به بدترین عملیات نظامی خود با وجود قطعنامه شورای امنیت مبنی بر لزوم آتش بس در غزه ادامه می‌دهد.

وی اضافه کرد: شورای امنیت باید از اسرائیل تحقق فوری آتش بس را در نوار غزه بخواهد.

نماینده روسیه در شورای امنیت تاکید کرد: اسرائیل هیچ فرقی میان غیرنظامیان و نیروهای مسلح و همچنین میان مدرسه‌ها، مسجدها، بیمارستان‌ها و تأسیسات نظامی قائل نیست.

وی بیان کرد: اوضاع در غزه در سایه توقف فعالیت‌های آژانس آنروا رو به وخامت رفته است. این در حالی است که اسرائیل هنوز دلایل متقنی در خصوص مشارکت کارمندان آنروا در عملیات طوفان الاقصی ارائه نداده است.

در همین راستا نماینده چین در شورای امنیت تاکید کرد: ما خواهان اجرایی شدن قطعنامه شورای امنیت در خصوص تحقق فوری آتش بس در غزه هستیم.

وی اضافه کرد: باید تمام گذرگاه‌های زمینی همجوار با نوار غزه بازگشایی شده و اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه داده شود.

نماینده چین تصریح کرد: باید از عضویت فلسطین در سازمان ملل به عنوان یک عضو کامل حمایت شود. اسرائیل باید به قانون‌های بین المللی متعهد بوده و حمله‌های خود را علیه مراکز غیرنظامی و نیروهای امدادی در غزه متوقف کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.