واکنش گروه «دی ۸» به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی-هشت)، حمله اسرائیل به ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق سوریه در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۲۴ را به قوی‌ترین شکل ممکن محکوم کرد.

دبیرکل این سازمان در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: بی‌تردید حمله اخیر به اماکن دیپلماتیک ایران نقض فاحش تمام هنجارهای حقوق بین‌الملل از جمله منشور ملل متحد و همچنین مصونیت دیپلماتیک و کنسولی مندرج در کنوانسیون 1961 وین درباره روابط دیپلماتیک و کنوانسیون روابط کنسولی 1963 است.

خبر مرتبط
اسرائیلی‌ها از ترس همۀ نیروهای ذخیرۀ خودشان را فراخوانده‌اند+ فیلم

دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس گفت: اسرائیلی‌ها از ترس همۀ نیروهای ذخیرۀ خودشان را فراخوانده‌اند و در جی‌پی‌اسِ منطقه اختلال ایجاد کرده‌اند و منتظرند؛ قصه مربوط به ایران است.

دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه اعلام کرد که مایل است از تمام طرف‌ها درخواست کند که روندهای گفتگو و مذاکره را در جهت صلحی پایدار به نفع رفاه مردم منطقه، دنبال کنند.

دبیرکل این سازمان در پایان بیانیه مطبوعاتی خود ضمن ابراز همدردی با خانواده‌ دیپلمات‌های ایرانی که در نتیجه این حمله آسیب دیده‌اند، گفت: از خداوند منان برای آنان رحمت و آرامش قلبی و صبر مسئلت می‌کنیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.