سیدحسن نصرالله: واشنگتن پشت پرده جنایات منطقه است

 «سید حسن نصرالله» در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در ضاحیه جنوبی بیروت که درحال برگزاری است، افزود: حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق یک حادثه تعیین‌کننده است که دوران پس از آن با دوره پیش از آن متفاوت خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: جمهوری اسلامی ایران بر مواضع خود ایستاده است و به پشتیبانی از مقاومتی که در مقابل اشغالگران ایستاده، ادامه می دهد. ایران از همه گروه های مقاومت حمایت می کند و اگر می خواست موضع خود را در این باره تغییر دهد، تاکنون اینکار را کرده بود. ارتباط با ایران و ائتلاف با آن در دوران کنونی یک افتخار و شرف است و کسانی باید خجالت بکشند که می دانند واشنگتن پشت پرده همه جنایت هایی است که در منطقه انجام می شود.

نصرالله افرود: عملیات طوفان الاقصی یک حادثه تاریخی در منطقه است که دوران پس از آن مانند دوران پیش از آن نخواهد بود. این عملیات، وجود و بقای رژیم صهیونیستی را با خطر روبرو کرده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: تجاوز به غزه جنگ کسانی است که عقل خود را از دست داده اند و پس از گذشت ۶ ماه از این جنگ هنوز نتانیاهو و گالانت دیوانه‌وار عمل می کنند. دشمن می‌خواهد با قتل‌عام و گرسنگی دادن بر ملت فلسطین فشار وارد کرده و آن ها را بترساند زیرا هیچ افق روشنی در مذاکرات و در میدان مقابل خود نمی بیند. نتانیاهو پس از گذشت ۶ ماه از جنگ همچنان از نابود کردن حماس و مقاومت در غزه و بازگرداندن اسریان خود ناتوان است. اسرائیلی ها اکنون سردرگم هستند و حتی نمی دانند روز پس از پایان جنگ در غزه وضعیت چگونه خواهد بود.

خبر مرتبط
فوری / هشدار ایران به آمریکا در پیامی مکتوب

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری از ارسال پیام هشدارآمیز مکتوب ایران به آمریکا خبر داد.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: امروز روزی است که موضع و پایبندی خود را به مقاومت اعلام می‌کنیم. شهدای جنایت اخیر رژیم صهیونیستی برای ما ارزش بسیاری داشتند. شهادت این عزیزان و بویژه سردار زاهدی برای ما بسیار سنگین است زیرا او سال های طولانی در لبنان خدمت کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین تصریح کرد: آمریکایی ها به شدت خواستار مذاکره مستقیم با ایران هستند ولی ایران تاکنون مذاکره مستقیم را رد کرده است. ایران بر سر پرونده‌های منطقه‌ای با آمریکا مذاکره نمی‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: نتانیاهو هیچ افق روشنی برای حل و فصل مشکلات داخلی صهیونیست ها در پیش ندارد و محکومیت بین المللی یکی از نتایج عملیات طوفان الاقصی بود. ناتوانی صهیونیست ها از بستن جبهه های دیگر از جمله جبهه لبنان، یمن و عراق یک دستاورد بزرگ است. اشغالگران در شمال و مرزهای لبنان با مشکل روبرو هستند همانطور که در بندر ایلات با مشکلات اقتصادی روبرو شده اند و هنگامی که جنگ به پایان برسد، حجم این خسارت ها را خواهند یافت. نتانیاهو و ائتلافش هیچ گزینه‌ای غیر از توقف جنگ درپیش ندارد و این خود به معنای شکست در جنگ است.

سید حسن نصرالله همچنین گفت: مهم این است که مقاومت کنیم و در غزه، لبنان و یمن ایستادگی کنیم و به سوی پیروزی در این معرکه حرکت شود. محور مقاومت در این نبرد یک پیروزی بزرگ کسب خواهد کرد. موضوع حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران یک حادثه سرنوشت‌ساز از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ بود. مطمئن باشید که پاسخ ایران به این تجاوز قطعی است. بخشی از این نبرد، به فرسایش کشاندن و خسته کردن دشمن با تعیین زمان، مکان و چگونگی پاسخ است. حماقتی که نتانیاهو در موضوع حمله به کنسولگری ایران به خرج داد، باب پیروزی در این نبرد را خواهد گشود. همه باید خودشان را آماده کنند و برای هر احتمالی آماده باشند.

وی ادامه داد: برکات دستاوردهای زمینی، دریایی و حاکمیتی این جنگ شامل حال همه لبنانی ها خواهد شد. به مبارزان حاضر در جبهه لبنان که در آمادگی کامل هستند و روحیه بالایی دارند، درود می‌فرستیم. مقاومت لبنان از جنگ هراسی ندارد، برای هر جنگی آمادگی دارد و سلاح های اصلی را هنوز به کار نگرفته است. اگر دشمن به دنبال جنگ باشد ما از آن استقبال می کنیم و دشمن می داند که معنای جنگ با لبنان چیست.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: موضع امام خمینی(ره) پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و پیش از مرجعیت روشن بود. اجازه ای که مراجع برای مصرف وجوهات شرعی برای مقاومت فلسطین داده اند، نشانه عمق دینی و اخلاقی موضع آن هاست. یکی از دلایل تحمیل جنگ به ایران و دشمنی با آن، مواضع جمهوری اسلامی درباره اسرائیل و قدس و مقاومت بود و ایران در راه این موضع، هزینه های زیادی داده است.

وی افزود: هر کس که می گوید راه حل آنچه در غزه و فلسطین و عراق و یمن می گذرد و راه حل انتخاب رئیس جمهوری لبنان در مذاکره مستقیم آمریکا و ایران است، این یک سخن نادرست است. ایران پشتیبان واقعی هر کسی است که با این رژیم غاصب مبارزه کند. جمهوری اسلامی بسیاری از معادلات را تغییر داده است، بسیاری از طرح های نظام سلطه را به شکست کشانده و در پیروزی های لبنان و فلسطین و منطقه نقش داشته است. بایدن و دولتش در کشتار زنان و کودکان در غزه و لبنان و منطقه دست دارند. کسانی که به شما برای بازپس‌گیری سرزمین، منابع و نفت‌تان کمک می کنند باید براساس بدیهی ترین اصول اخلاقی از آن ها تشکر کنید. همه فشارهای آمریکا و انگلیس و بین المللی نتوانست، جبهه های یمن و عراق را خاموش کند. براساس داده های سیاسی، میدانی، اقتصادی، امنیتی، منطقه ای و بین المللی به وضوح درمی یابیم که سخن امام خامنه‌ای درباره اینکه مقاومت پیروز خواهد شد، صحیح است. در ایران، لبنان، سوریه، عراق، غزه و یمن مقاومت و ایستادگی می کنیم زیرا می دانیم که در این نبرد پیروز خواهیم شد و کسانی که می گویند در این نبرد شکست می‌خورید، باید در محاسبات خود بازنگری کنند زیرا محور مقاومت در حال حرکت به سوی یک پیروزی بزرگ تاریخی است. برای شلیک ۱۰۰ موشک به جولان فقط نیاز به یک تماس داریم، آمادگی ما در این سطح است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.