امام جمعه قم: ترس سراسر سرزمین‌های‌ اشغالی را فراگرفته است

سیدهاشم حسینی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ که در مصلای قدس قم برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم هر سال شعاری را برای سال انتخاب می‌کنند و در سال‌های ابتدایی شعارها رنگ اعتقادی و مذهبی داشت، اما در دهه اخیر شعارهایی که اعلام کردند به‌خاطر اهمیت امور اجرایی و اقتصادی به مسئله تولید و رشد تولید تأکید کردند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب حجت را برای مردم و مسئولین تمام کردند و خواستند که ارتباطی وثیق بین مردم و مسئولان ایجاد شود و با مشارکت مردم و با ایجاد تسهیلات کار پیش برود تا مردم وارد صحنه شوند و به اقتصاد کشور رونق بدهند. شرکت‌های دانش‌بنیان قابل‌توجهی در کشور وجود دارد که عمدتاً جوانان ما آن‌ها را اداره می‌کنند و بهتر از کالاهای خارجی تولید می‌کنند که این نقش مردم در صحنه اقتصاد است.

نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بیان کردند که اشکال اقتصاد ما دولتی‌بودن است و باید از این حالت بیرون بیاید تا شاهد رشد و شکوفایی باشیم و در این صورت تورم کاهش پیدا می‌کند و گرانی از بین می‌رود؛ زیرا زمانی که مردم احساس کردند که همدوش و همراه با مسئولان هستند شرایط کشور تغییر می‌کند.

خبر مرتبط
علم‌الهدی: فلسطین، ناموس انقلاب اسلامی است/ در مجازات دشمن شتاب‎زده عمل نکنید

سید احمد علم الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران، مجاوران و خیل عظیم راهپیمایان روز جهانی قدس در حرم مطهر رضوی برگزار شد، از حضور پرشور مشهدی‎ها در این مراسم عبادی سیاسی تقدیر کرد و گفت: برادران گرامی، خواهران بزرگوار، حقیقت این است که فلسطین، ناموس انقلاب اسلامی است و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، مسئله فلسطین یکی از محوری‎ترین مبانی انقلاب بوده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در رابطه با روز قدس گفت: امام‌خمینی (ره) آنچه دیگران در آینه می‌دیدند را در خشت خام می‌دیدند که اعلام کردند «روز جهانی قدس». امروز دیگر فقط مسلمانان نیستند که فریاد مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند بلکه در کنار کاخ سیاه آمریکا، در کشورهای اروپایی و غربی هر کسی با زبان و بیان خودش، انزجار خود را از این رژیم کودک‌کش اعلام می‌کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: آنچه را که امام (ره) می‌خواستند تحقق پیدا کرد و روز قدس، جهانی شد و دیگر مربوط به یک ملت و کشور نیست. فضای نفرت علیه رژیم اشغالگر جهانی شده ‌است و این‌ها مقدمات را برای وعده رهبر معظم انقلاب یعنی نابودی رژیم پوشالی فراهم می‌کند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: رژیم اشغالگر در طول ۷۵ سال کارنامه‌ای از جنایات، کشتارها، غصب سرزمین مسلمانان در پرونده‌اش دارد و در این شش ماه اخیر جنایاتی انجام داد که در تاریخ بی‌نظیر و کم‌نظیر است.

وی بیان کرد: رژیم اشغالگر در یک محاصره عجیبی قرار گرفته است و مانند حیوانی که محاصره شده است و راه فراری ندارد به دیگران چنگ‌ودندان نشان می‌دهد، به‌همین خاطر به کنسولگری ما حمله می‌کند و مزدورانش را در شرق کشور به‌حالت آماده‌باش در می‌آورد تا درگیری ایجاد کنند. امروز ترس، هراس و وحشت از آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند که سیلی سختی خواهند خورد سراسر سرزمین‌های‌ اشغالی را فراگرفته است.

وی با بیان اینکه ملت ایران ثابت کرده است از ارباب این رژیم منحوس و غاصب و خود رژیم کودک‌کش نمی‌ترسد، ادامه داد: امروز آمریکا باید بترسد که می‌ترسد و مرتب پیام می‌دهد که ما نقشی در حمله به کنسولگری ایران نداشتیم و پس به ما کاری نداشته باشید، اما ملت قهرمان ایران تا انتقام نگیرد دست بر نمی‌دارد.

امام‌جمعه قم اضافه کرد: ما آمریکا را متهم درجه اول می‌شناسیم؛ رژیم اشغالگر بدون موافقت و دستور آمریکا کاری نمی‌کند؛ امام (ره) فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد و در طول این ۴۵ سال نقشه‌های فراوانی علیه ملت ما کشیدند، اما این ملت اقتدار خود را در صحنه منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی نشان داده است و این اقتدار ادامه پیدا خواهد کرد.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی دو شکست عمده را متحمل شد، شکست اول آن‌ها شکست در طوفان‌الاقصی بود که تعبیر رهبر معظم انقلاب قابل‌جبران نیست؛ شکست دوم این است که تلاش کردند قطعه‌ای کوچک از غزه را بگیرند، اما با ارتشی که به‌عنوان قوی‌ترین ارتش مطرح بود کاری جز ویران‌کردن خانه‌ها، کشتن زنان و بچه ها نتواست انجام دهد.

امام‌جمعه قم ادامه داد: در روزهای پایانی ماه رمضان هستیم و از خداوند می‌خواهیم که مناجات‌ها و دعاهای ما را به شایستگی قبول کند و برای روزهای آینده برکاتش را به ما نازل کند و جایزه ما را برای روز عید فطر مقدر فرماید.

وی یادآور شد: امام علی (ع) می فرماید که هر روزی که در آن گناهی نباشد عید است، اما عید فطر عید متفاوتی است زیرا عید یک ماه بندگی خدا است؛ ان‌شاءالله لباس گناه را در آوریم و لباس تقوا را بپوشیم. امام علی (ع) می‌فرماید که هرکسی از خداوند تقوا کند، خداوند او را از هر غمی رهایی می‌دهد و از هر تنگنایی بیرون می برد.

وی با بیان اینکه غفلت از موانع رسیدن به سعادت است، گفت: تغییر محیط یکی از راه‌های دوری از غفلت است، اگر محیط انسان غفلت‌زا باشد تغییر محیط می‌تواند انسان را از حالت غفلت به غفلت‌زدایی برساند.

خطیب جمعه قم عنوان کرد: شرکت در جلسات لهو و لعب و جلسات انسان‌های غافل، زمینه‌ساز غفلت انسان است و امروزه برخی از شهرها مبدل به کانون غفلت شده است و کسی در آن قدم می‌زند یاد خدا را مشاهده نمی‌کند و این‌ها باعث می شود انسان در مسیر غفلت قرار بگیرد.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با تأکید بر اهمیت محیط بیان کرد: پیامبر(ص) می‌فرماید که دلم به‌خاطر برخورد با اهل دنیا زنگار می‌گیرد و مکدر می‌شود و برای جبران آن روزی ۷۰ بار استغفار می‌کنم.

وی گفت: پیامبر اکرم(ص) رحمة للعالمین است و باید کنار همه مردم باشد اما خداوند نیز به پیامبر(ص) می‌فرماید:« فَأَعْرِضْ عَنْ مَنْ تَوَلَّیٰ عَنْ ذِکْرِنَا وَلَمْ یُرِدْ إِلَّا الْحَیَاةَ الدُّنْیَا»؛ پس از هر کسی که از یاد ما (و قرآن ما) رو گردانید و جز زندگانی دنیای فانی را نخواست به کلی اعراض کن.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.