فرمانده کل ارتش:نابودی اسرائیل نزدیک است

سردار سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، صبح امروز جمعه ۱۷ فروردین‌ماه در مراسم راهپیمایی‌ روز قدس در میدان امام خمینی(ره) اصفهان با بیان اینکه مردم اصفهان در بسیاری عرصه‌ها از جمله در میدان جهاد سرآمد و الگو هستند، اظهار کرد: اصفهان آمیخته با فداکاری‌هاست؛ فرشتگان الهی، آزادگان و مجاهدان عالم به ایثار مردم اصفهان مباهات می‌کنند به خصوص آن زمان که در یک روز از یک سو ۳۷۰ ستاره نورانی شهید را تشییع کردند و آن سوتر، پیر و جوان به جبهه رفتند تا جای آنها را در جبهه‌ها پر کنند.

وی افزود: اصفهان دیار مردانی است که عظمت در مقابل آنها تعظیم می‌کند و سردار زاهدی مردی از این قبیله نور بود که بیش از ۴۰ سال در کوه و بیابان و شهر به شهر به دنبال شهادت می‌دوید و آرمان بلندش آزادی قدس شریف و پیروزی امت اسلامی بود.

شهید زاهدی، شهیدالاقصی و شهید فلسطین است

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: شهید زاهدی، شهیدالاقصی و شهید فلسطین است و تقدیر زیبایش این‌گونه رقم خورد که در جوار مرقد عقیله بنی هاشم و در روز شهادت امام علی(ع) شهد شهادت بنوشد و در روز قدس بر دست‌های امت اسلامی تشییع شود؛ خلعت زیبای شهادت بر او مبارک و بر همه ما بازماندگان تسلیت.

سرلشکر موسوی ادامه داد: روز قدس یادگار ماندگار بنیانگذار انقلاب حضرت امام خمینی است که نشان‌دهنده عمق راهبردی اندیشه ایشان نسبت به مسائل جهان اسلام است. روز قدس یادآور اهمیت مسئله فلسطین در جهان اسلام است.

وی افزود: مسئله فلسطین منحصر به اشغال یک سرزمین نیست، بلکه نشان‌دهنده شرارت و توطئه استکبار علیه اسلام است و امام(ره) با هوشیاری و بصیرت این توطئه را درک کردند و برای متوجه کردن جهان اسلام به فلسطین و حمایت از آن، روز قدس را تعیین کردند.

روز قدس روز وحدت آزادی‌خواهان عالم است

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: روز قدس روز وحدت آزادی‌خواهان عالم و روز اعلام فلسطین به‌عنوان مسئله اول جهان اسلام و روز تحقق آیه« کونوا الظالم خصما و للمظلومه عونا» است و امروز چه ظلمی و چه ظالمی خبیث‌تر از رژیم کودک‌کش اسرائیل و چه مظلومی، مظلوم‌تر از مردم فلسطین است. 

وی افزود: روز قدس، روز درود و سلام بر فلسطین مظلوم و نفرت و لعنت بر صهیونیست‌ها و آمریکاست. حضور گسترده مردم در شهرها و کشورهای اسلامی در راهپیمایی روز قدس، نشان‌دهنده حقانیت این مردم در برابر استکار جهانی است.

سرلشکر موسوی گفت: ۷۵ سال از توطئه شوم و استعماری آمریکا و انگلیس در جعل این رژیم در منطقه می‌گذرد، در این مدت جنایات زیادی از سوی آنها نسبت به مردم فلسطین رقم خورده است. قریب به ۸ دهه ملت مظلوم فلسطین از ابتدایی‌ترین حقوق و حق تعیین سرنوشت محروم شدند، تجاوز و اشغال شهرها و روستاها، غصب زمین‌ها، کشتن ساکنان، زندانی کردن تعداد زیادی از مردم و نقض علنی و آشکار  حقوق اولیه مردم ادامه داشته است.

شکست رژیم صهیونیستی ترمیم ناشدنی است

وی افزود: در اثر همین فشار ظلم و تجاوز ۷۵ ساله و فشارها و تجاوزات سال‌های اخیر، ۱۵ مهر سال گذشته مقاومت فلسطین اقدام به انجام عملیات طوفان‌القصی کرد و ضربات سهمگین به این رژیم وارد کردند. سه عامل در انجام این عملیات موثر بود؛ محاصره کامل و محرومیت کامل مردم فلسطین از امکانات اولیه و ابتدایی‌ترین حقوق انسانی، ظلم دولت نتانیاهو، عادی‌سازی روابط و توطئه برای فراموشی مسئله فلسطین.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: عملیات طوفان‌القصی چنان ضربه‌ای به ساختار نظامی، سیاسی و اجتماعی صهیونیست‌ها وارد کرد که قادر به مدیریت صحنه جنگ نبودند، به همین دلیل مقامات آمریکا وارد صحنه شدند و عملا مدیریت جنگ را برعهده گرفته و با ارسال حجم عظیمی از تسلیحات سعی کردند تعادل رژیم صهیونیستی را بازگرداند، اما در طول چند ماه گذشته ثابت شد شکست رژیم صهیونیستی ترمیم ناشدنی است، امروز جهان به جهان قبل از طوفان‌القصی و بعد از آن تقسیم شده و طوفان‌القصی به نقطه عطفی در تمدن جهانی تبدیل شده است،

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با هدف جبران شکست مفتضحانه در عملیات طوفان‌القصی بدون رعایت کوچک‌ترین قوانین بین‌المللی دست به حملات وحشیانه علیه مردم غزه زد و جنایات و حملات وحشیانه صهیونیست‌ها علیه مساجد، کلیساها، مدارس از یک سو نشان‌دهنده خوی وحشی‌گری این رژیم و از سوی دیگر نشان‌دهنده استیصال این رژیم است.

رژیم صهیونیستی در جنگ با ملت ایران شکست خورده است

سرلشکر موسوی، بزرگ‌ترین هدف عملیات طوفان‌القصی را جلوگیری از فراموشی مسئله فلسطین و تبدیل آن به مسئله اول دنیا دانست و تاکید کرد: امروز فلسطین نه تنها فراموش‌ نشده، بلکه مسئله اول دنیا است. حمله به مراکز دیپلماتیک و ترور مسئولان و مستشاران هم نشان‌دهنده‌ی این است که رژیم صهیونیستی در جنگ با ملت ایران شکست خورده است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی به نقش راهبردی ایران و انقلاب اسلامی در محور مقاومت واقف است و این اقدام انفعالی هم نشان‌دهنده ترس ضعف و شکست در میدان نبرد و واکنشی در برابر ناکامی‌ها برای تحت‌الشعاع قرار دادن جنایات صهیونیست‌ها در غزه است تا با پوشش امپراتوری رسانه‌ای، توجه مردم دنیا را به جایی غیر از غزه جلب کند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز تمام تلاش اسرائیل آن است که مسئله بزرگ‌تر بیافریند و موضوع غزه را به موضوعی  فرعی تبدیل کند، اما شکست آنها کاملا آشکار است و همه به آن اذعان دارند که با گذشت ۶ ماه این رژیم به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است، رژیمی که ۶ ماه است شکست خورده و در باتلاق غزه مانده و این قدرت مقاومت برآمده از انقلاب اسلامی است که این چنین قدرت‌های پوشالی را زمین‌گیر کرده است.

موسوی تصریح کرد: ماهیت پلید و ضد انسانی رژیم صهیونیستی امروز آشکار شده و همه دنیا فهمیدند حق کجا و باطل کجاست، جز آنها که تلاش می‌کنند خود را به نفهمی بزنند و این دستاوردی است که با ۳۰ هزار شهید به دست آمده که ۷۰ درصد آنها زنان و کودکان هستند.

وی ادامه داد: امروز چهره واقعی آمریکا و انگلیس که با ادعاهای واهی حقوق بشر جهان را فریب داده و با دولت‌های مستقل مقابله می‌کنند آشکار شده و دیگر کسی فریب آنها را نمی‌خورد. جنایات رژیم صهیونیستی در غزه همچنین آزمون بزرگی برای مجامع بین‌المللی بوده و ناتوانی آنها در تصویب قطعنامه‌های بازدارنده را آشکار کرد، امروز این مسائل بیش از گذشته اهمیت تقویت جبهه مقاومت را نشان داد، این رویدادها نشان داد رژیم صهیونیستی به هیچ قانون و خط قرمزی پایبند نیست و تنها راه مقاومت است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جمهوری اسلامی موفق به ایجاد الگوی مقاومت فراگیر و تسری آن به منطقه شده است، گفت: همانطور که رهبری فرمودند امروز مقاومت در غرب آسیا فراگیر شده و در تحولات اخیر تنها بخشی از تحولات جبهه مقاومت آشکار شده که در توان و انگیزه برای مقابله با غاصبان تجلی پیدا کرده است.

وی افزود: امروز همه تحلیلگران اذعان دارند که رژیم صهیونیستی در بدترین موقعیت خود قرار دارد و این چنگ اندازی به این سو و آن سو تلاش برای بازیابی هیمنه از دست رفته‌ای است که هیچ وقت بازنخواهد گشت. امروز تاثیرات انقلاب اسلامی خود را نشان داده، ملل مظلوم بیدار شده و جایی برای سلطه‌جویی رژیم صهیونیستی در منطقه نیست. سران صهیونیست‌ها که در انتهای قرن ۱۹ مرتکب خطای انتخاب سرزمین فلسطین برای تشکیل دولت جعلی خود شدند باید فکر دیگری کنند، زیرا نسل امروز فلسطین و محور مقاومت این ظلم را برنمی‌تابد و تا ابد مقابل این ظلم خواهد ایستاد.

نابودی اسرائیل نزدیک است 

وی تصریح کرد: اگرچه امروز رنج و آسیب‌های زیادی به غزه وارد شده و مردم مظلوم غزه در سخت‌ترین شرایط قرار دارند، اما قطعا خون پاک شهدا ثمرات و برکات فراوان داشته است.‌ تنها تقویت توان ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی راهگشاست و نوید نابودی غاصبان را به همراه دارد، چرا که امروز تنها راهکار قطع و نابودی غده چرکین اسرائیل است و این آرمان امکان‌پذیر است.

سرلشکر موسوی اظهار کرد: در دهه‌های اخیر غرق در آتش و خون بوده، اما شجاعانه راه مقاومت و ایستادگی را برگزیده و قطعا در این مسیر شریف پیروز و قدس آزاد خواهد شد.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: روزی که رهبر روشن‌ضمیر ما فرمودند صهیونیست‌ها ۲۵ سال آینده را نخواهد دید برخی دیرباوران این امر را ناممکن دانستند، اما به حول و قوه الهی و با مجاهدت مجاهدان در محور مقاومت این آرمان نزدیک و قطعی است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.