ماکرون: باید با همه کسانی که با تهدید تروریسم روبرو هستند همکاری کنیم

وی گفت: ما باید با همه کسانی که با تهدید تروریسم روبرو هستند همکاری کنیم. ما باید با یکدیگر اطلاعات را به اشتراک بگذاریم. این وظیفه ما می باشد.

خبر مرتبط
حمله تند روسیه به امانوئل ماکرون/ باید نفاق را کنار بگذارد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، طرح رئیس‌جمهوری فرانسه برای همکاری با مسکو در زمینه مبارزه با تروریسم را مزورانه اعلام کرد.

او هرگونه دخالت پاریس در حمله تروریسی به تالار شهر کروکاس در نزدیکی مسکو را رد کرد.

مکرون گفت: گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فرانسه یا اوکراین پشت این موضوع هستند، منطقی نیست و صحت ندارد.

او چنین فرضیاتی را اطلاعات نادرست توصیف کرد.

وی گفت: گفتگوهای تلفنی بین سباستین لکورنو وزیر دفاع فرانسه و سرگئی شویگو همتای روس وی به ابتکار فرانسه برای ابراز همبستگی با روسیه و تبادل اطلاعات انجام شد.

به گزارش ایرنا، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در یک تماس تلفنی کم‌سابقه روز چهارشنبه با همتای فرانسوی خود به سباستین لکورنو هشدار داد و گفت که پاریس در صورت اعزام نیرو به اوکراین، مشکلاتی برای خود ایجاد خواهد کرد.

تیراندازی تروریست‌ها و اقدام آنها به پرتاب بمب‌های آتش زا قبل از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در منطقه مسکو شامگاه جمعه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به جان باختن ۱۳۹ نفر (بنا بر آمار کمیته تحقیقات روسیه) و مجروح شدن ۱۸۰ نفر (بنا بر آمار وزارت بهداشت منطقه مسکو) منجر شد.

پوتین پیشتر با اشاره به این که عوامل دخیل در این عملیات تروریستی فارغ از ملاحظات مذهبی و سیاسی، برای پول همه کاری را انجام می‌دهند، گفته بود: روسیه در دوره سختی از تاریخ خود قرار دارد؛ از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، بدخواهان قصد دارند ما را نابود کنند و تحت سلطه خود درآورند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.