تلاش های بی نتیجه برای پیشرفت مذاکرات آتش بس

 

به گزارش رسانه های یمنی، حمدان در دومین همایش بین المللی «فلسطین موضوع مرکزی امت اسلامی» افزود: نتانیاهو هنوز در مسیر دستیابی به یک توافق سنگ اندازی می کند و آزادسازی اسیران اسرائیلی برای او اهمیتی ندارد.

وی اضافه کرد: شب گذشته موضع حماس را به میانجی های مصری و قطری اعلام و تاکید کردیم که موضع ما همان است که پیشتر اعلام شده است.

حمدان تصریح کرد: خواسته های ما شامل برقراری آتش بس، عقب نشینی اشغالگران از غزه، بازگشت آوارگان به منازل خود در شمال نوار غزه، افزایش ورود کمک ها به سراسر غزه، آغاز بازسازی و مبادله اسیران است.

وی گفت: به رغم نرمش و مواضع مثبت حماس در مذاکرات برای دستیابی به توافق، موضع اشغالگران همچنان منفی است و با خواسته های مردم ما مخالفت می کنند.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار داشت: ادامه سکوت جامعه جهانی در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی، چراغ سبزی برای انجام جنایت های بیشتر است.

حمدان افزود: دولت آمریکا و شخص بایدن را مسئول جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی می دانیم.

وی گفت: تجاوز رژیم صهیونیستی و آمریکا به یمن، عراق و سوریه را محکوم می کنیم و حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران را نقض آشکار قوانین بین‌المللی و تجاوز به تمامیت ارضی کشورها می دانیم.

حمدان اضافه کرد: از ملت های عربی و اسلامی و آزادگان سراسر جهان می خواهیم با گسترش اعتراض های خود در مقابل سفارتخانه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در سراسر جهان، به یاری ملت فلسطین بپردازند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.