تماس تلفنی وزیران دفاع فرانسه و روسیه

سباستین لکورنو در طی این تماس حمله تروریستی ۲۲ مارس در کروکوس را محکوم کرد.

لکورنو در این تماس به همتای روسی خود گفت که هیچ اطلاعاتی درباره دخالت اوکراین در این حمله تروریستی در اختیار ندارد.

وی همچنین عنوان کرد که این کشور آماده همکاری با روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم است.

تقریبا ۲ هفته پیش در جریان حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس در حوالی مسکو بیش از ۱۳۰ نفر کشته و ۱۵۲ نفر زخمی شدند؛ حمله‌ای که داعش مسؤولیت آن را برعهده گرفت، اما مقامات روسیه بیانیه منتسب به این گروه تروریستی را نپذیرفتند و خواستار تحقیقات بیشتر در این خصوص شدند.

خبر مرتبط
ردپای حمله تروریستی مسکو به سرویس های اطلاعاتی اوکراین می‌رسد

دبیر شورای امنیت روسیه گفت: ردپای جنایت حمله تروریستی مسکو به سرویس های اطلاعاتی اوکراین منتهی می شود. با این حال، همه به خوبی می دانند که رژیم کی یف مستقل نیست و به طور کامل از سوی آمریکا کنترل می شود.

چند تن از مقامات آمریکایی به شرط آنکه نامشان فاش نشود در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن پست ادعا کردند که ۲ هفته پیش از این حمله، ایالات متحده به روسیه هشدار داد بود که داعش در حال آماده‌سازی حمله‌ای است که می‌تواند جان تعداد زیادی از غیرنظامیان را به خطر بیندازد.

کاخ سفید هم ادعا کرد که اطلاعاتی را درباره حمله‌ای احتمالی با مقامات روسیه در میان گذاشته است. «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه چنین موضوعی را تایید کرد، اما گفت: «آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده به ما اطلاعاتی دادند، اما آنها بسیار کلی بوده و به ما این امکان را نداد تا تماما مشخص کنیم که چه کسی در این جنایت وحشتناک مشارکت می‌کند.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.