توهین زشت ترامپ به مهاجران غیرقانونی

دونالد ترامپ در یک سخنرانی انتخاباتی، مهاجرانی را که به صورت غیرقانونی به آمریکا آمده‌اند «حیوان» خواند و گفت آن‌ها خشونت را همراه خود به ایالات متحده می‌آورند.

این رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز سه‌شنبه در سخنرانی انتخاباتی خود به چند پرونده جنایی اشاره کرد که متهمان آن‌ها مهاجران غیرقانونی هستند. ترامپ سپس مدعی شد که باتوجه‌به این شرایط، اگر او در انتخابات ریاست‌جمهور امسال آمریکا پیروز نشود، این کشور در خشونت و هرج‌ومرج غرق خواهد شد.

به گزارش رویترز، او در سخنرانی دیگری در ویسکانسین، با طرح اظهاراتی مشابه گفت انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ برای مردم آمریکا حکم «نبرد نهایی» را دارد.

خبر مرتبط
ویدئوی جنجالی ترامپ علیه بایدن + فیلم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و جمهوریخواه آمریکا ویدئویی جنجالی را علیه رقیب انتخاباتی خود جو بایدن منتشر کرده که رئیس جمهور فعلی و دموکرات آمریکا را در حالیکه در پشت یک وانت بسته شده است، نشان می دهد.

او با اشاره پرونده قتل یک دانشجوی ۲۲ساله در ایالت جورجیا که مظنون اصلی آن یک مهاجر غیرقانونی از ونزوئلا است، گفت: «دموکرات‌ها می‌گویند لطفاً آن‌ها (مهاجران) را حیوان خطاب نکن؛ آن‌ها انسان هستند. من می‌گویم نه، انسان نیستند، آن‌ها انسان نیستند؛ حیوان هستند.»

ترامپ بارها مدعی شده مهاجرانی که به‌صورت غیرقانونی از مرز مکزیک وارد خاک آمریکا می‌شوند، در کشورهای متبوع خود از زندان گریخته‌اند و جرم و جنایت را به همراه خود به آمریکا وارد می‌کنند.

این در حالی است که گرچه اطلاعات جامعی درباره وضعیت مهاجرت مجرمان در آمریکا در دست نیست، اما محققان می‌گویند مهاجران ساکن در آمریکا نسبت به شهروندان تبعه این کشور آمار جرم و جنایت بیشتری ندارند.

بااین‌حال، ترامپ همچنان در سخنرانی‌های انتخاباتی خود به پرونده‌های قتلی اشاره می‌کند که متهمان آن‌ها مهاجران غیرقانونی هستند. او همچنین مدعی است که با خانواده قربانیان دیدار کرده است؛ ادعایی که در چند مورد توسط بستگان مقتول زیر سوال رفته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.