شاخص آلودگی هوای تهران اعلام شد+جزئیات

هر چند روزهای کاری از روز گذشته به طور رسمی فعالیت خود را آغاز شد و ترافیک تا حدی در حال بازگشت به روال عادی است، اما هوای سالم همچنان در تهران باقی مانده است. 

با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، تهران تا ۲ روز آینده بدون بارندگی به سر می‌برد. تا روز جمعه ۱۷ فروردین ماه، آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات، وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی هم برای تهران پیش‌بینی می‌شود.

امروز تهران چند درجه است؟

تهران امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتی‌گراد را تجربه می‌کند و افزایش نسبی دمای هوا مورد انتظار است.

خبر مرتبط
تهران گرم می‌شود؟/وزش باد شدید در این استان‌ها

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، دمای هوای تهران تا فردا چهارشنبه به ۲۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. همچنین در استان‌های جنوب شرقی کشور نیز وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز چهارشنبه روی عدد ۸۰ قرار دارد و وضعیت در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

همچنین میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته هم روی عدد ۶۹ و سالم برای همه قرار داشت.

تعداد روزهای هوای سالم تهران در ۱۴۰۳

از ابتدای سال جدید تاکنون هوای تهران چهار روز در وضعیت پاک و با احتساب امروز ۱۱ روز نیز قابل قبول یا همان سالم بوده است.  

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

از ابتدای امسال تاکنون هم پایتخت نشینان چهار روز پاک و ۱۰ روز هوای سالم استنشاق کرده اند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.