حملات متجاوزانه اسرائیل به دو شهرک در جنوب لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان حملات متجاوزانه انجام داد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد، ارتش رژیم صهیونیستی مناطقی در جنوب لبنان را هدف حملات متجاوزانه خود قرار داد.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد ارتش صهیونیستی شهرک بلیدا و عیناتا در جنوب لبنان را مورد حمله قرار داده است.

ساعاتی پیش نیز شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد دو موشک از جنوب لبنان به سمت شهرک مرگلیوت در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است. این شبکه مدعی شد که این حمله خسارت و تلفاتی نداشته است.

خبر مرتبط
افشای پشت پرده تاخیر در حمله اسرائیل به رفح

«آریل کهاناه» روزنامه نگار صهیونیست در مطلبی در نشریه اسرائیل هیوم مدعی شد که طرح ارتش رژیم صهیونیستی به منظور حمله به شهر رفح در نوار غزه پس از مشورت با مقامات ارشد نظامی آمریکا با اصلاحاتی همراه شده است.

همچنین منابع عبری زبان از حمله موشکی گسترده از جنوب لبنان به شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. این منابع تاکید کردند که حدود ۳۰ موشک به سمت مناطقی در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

در پی این حمله، صدای انفجارهایی در نهاریا و شمال فلسطین اشغالی شنیده شده است.

روز گذشته نیز، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌هایی از حمله‌های جدید خود علیه رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داده بود. اداره اطلاع‌رسانی جنگی حزب‌الله لبنان بیان کرد: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان و در واکنش به تعرض‌های اسرائیل به روستاهای مقاوم جنوبی و خانه‌های غیرنظامیان که آخرین مورد آن حمله به شهرک یارین و زخمی‌شدن یک بانو بود، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۷:۳۵ عصر امروز سه‌شنبه دوم آوریل ۲۰۲۴ شهرک «گشرهازیف» نزدیک نهاریا را با موشک‌های کاتیوشا هدف قرار دادند.

علاوه بر این ساعت ۶:۱۵ عصر دوشنبه به وقت محلی موضع صهیونیستی «رویسات العلم» واقع در تپه‌های اشغالی کفرشوبا از سوی حزب‌الله لبنان با تسلیحات موشکی هدف قرار داده شد. پیش از آن نیز در ساعت ۵:۱۵ عصر به وقت محلی رزمندگان حزب‌الله لبنان موضع صهیونیستی «السماقه» واقع در تپه‌های اشغالی کفرشوبا را با تسلیحات موشکی هدف گرفتند.

همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیر خطر در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. بر اساس این گزارش، صدای آژیر خطر لحظه‌ای در نهاریا قطع نمی‌شود. منابع خبری از شلیک ده‌ها موشک از جنوب لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به شلیک بیش از ۳۰ موشک از جنوب لبنان به سمت الجلیل غربی اشاره کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.