تعداد جان باختگان جنگ غزه به مرز 33 هزار نفر رسید

 در حالی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه از تایید طرح‌های حمله به شهر رفح خبر داد،  وزارت بهداشت نوار غزه آمار جدیدی از تلفات جنگ صهیونیست‌ها ارائه کرد.

وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته هفت کشتار در نوار غزه انجام داد که ۷۱ شهید و ۱۰۲ زخمی برجای گذاشت.

خبر مرتبط
سایه سنگین جنگ در غزه بر میهمانی افطار بایدن

یک رسانه آمریکایی اعلام کرد تعدادی از میهمانانی که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای میهمانی افطار سه شنبه شب به وقت محلی به کاخ سفید دعوت کرده است، دعوت او را به دلیل حمایت آمریکا از اسرائیل در جنگ غزه رد کرده اند.

طبق بیانیه این وزارتخانه، تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر گذشته به ۳۲ هزار و ۹۱۶ شهید و ۷۵ هزار و ۴۹۴ مجروح رسیده است.

این در حالی است که خبرنگار المیادین از حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به شهر خان یونس در جنوب غزه خبر داد و گفت در بمباران صهیونیست‌ها در نزدیکی ساختمان مخابرات در خان یونس سه فلسطینی شهید شدند.

همچنین اشغالگران منازل مسکونی در شرق خان یونس را هدف حملات هوایی قرار دادند.

این خبرنگار در ادامه گزارش خود افزود در حملات توپخانه‌ای در منطقه ابو العجین در شرق دیر البلح در مرکز غزه ۲ تن شهید و تعدادی زخمی شدند.

رسانه‌های فلسطینی نیز گزارش دادند که رژیم صهیونیستی شمال اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد.

در عین حال در پی جنایت اشغالگران در حق کارمندان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی در غزه و ترور هفت تن از اعضای آن در بمباران ارتش رژیم صهیونیستی هلال احمر فلسطین اعلام کرد که کادر این سازمان اجساد کارکنان «آشپزخانه مرکزی جهانی» را به منظور خارج کردنشان از گذرگاه رفح به بیمارستان ابویوسف النجار منتقل کردند.

از طرف دیگر، یوکو کامیکاوا، وزیر امور خارجه ژاپن روز سه شنبه به رسانه‌های محلی گفت که توکیو تعلیق کمک مالی خود به آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را لغو خواهد کرد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.