بیانیه کمیته ضدتروریست روسیه/آشوب 3 مظنون در داغستان

عملیات تروریستی ۲۲ مارس در سالن کنسرتی در مسکو، مرگبارترین حمله تروریستی در روسیه طی ۲۰ سال گذشته محسوب می‌شود که ۱۴۴ کشته برجای گذاشت. از این رو، مقامات امنیتی این کشور به دنبال انجام عملیات‌های ضدتروریستی در سرتاسر این کشور هستند. 

کمیته ضدتروریست روسیه امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد نیرو‌های امنیتی اقدام به انجام یک عملیات ضدتروریستی در جنوب منطقه داغستان کردند که طی آن ۳ مظنون دستگیر شدند. 

این بیانیه می‌افزاید: نیرو‌های امنیتی طی این عملیات اقدام به دستگیری ۳ مظنون کرده اند که به دنبال انجام شماری از اقدامات تروریستی بودند. بازرسی‌ها از محل بازداشت این افراد منجر به کشف تسلیحات اتوماتیک، مهمات، و یک بمب دست ساز آماده جهت استفاده در عملیات تروریستی بود. 

کمیته ضدتروریست روسیه تاکید دارد: مظنونان تروریستی توسط سرویس‌های امنیتی در چندین آپارتمان در مناطق مسکونی ماخاچکالا دستگیر شدند. این عملیات هیچ تلفات انسانی برجای نگذاشت. 

مقامات روس از ۲۲ مارس که عملیات تروریستی در این کشور رخ داده است، سطح هشدار امنیتی را به بالاترین سطح خود رسانده اند و تاکنون طی عملیات‌های مختلف شماری از مظنونان را بازداشته کرده اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.