هشدار مهم مدیریت بحران تهران/ روز سیزده به این مناطق نروید

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید در تهران خبر داد و از شهروندان تهرانی و گردشگران نوروزی خواست در روز طبیعت از حضور در مناطق هشدار خودداری کنند.

حامد یزدی مهر در این باره گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی، وقوع وزش باد شدید از ظهر یکشنبه تا روز دوشنبه در نیمه جنوبی و نواحی غربی استان و ناپایداری‌های متناوب همرفتی بین ظهر تا شب یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه در نیمه شمالی استان پیش بینی شده است.

خبر مرتبط
پیش بینی هوای تهران برای روز سیزده بدر

آسمان روز دوشنبه (۱۳ فروردین) تهران، صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه (۱۴ فروردین ماه) صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه منطقه اثر مخاطره، کل استان به‌ویژه نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات پیش بینی شده است، افزود: از شهروندان تهرانی بخصوص ساکنان مناطق مذکور می‌خواهیم از حضور در ارتفاعات و محدوده داربست‌ها خودداری کنند.

احتمال سقوط اشیا

یزدی مهر در خصوص احتمال سقوط اشیا از ارتفاع و شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال و امکان خسارت به تجهیزات شهری از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها نیز هشدار داد و گفت: احتیاط در فعالیت‌های عمرانی و پرهیز از تردد و پارک خودرو در کنار ساختمان‌های نیمه کاره ضروری است.

او به احتمال خیزش موقت گردوخاک و کاهش شعاع دید و کاهش موقت کیفیت هوا در مناطق مستعد در نواحی شمالی به ویژه ارتفاعات شمال شرق و ارتفاعات بالادست اشاره کرد و گفت: همچنین شاهد رشد ابرهای همرفتی و وزش باد شدید موقتی و رگبار باران و احتمال وقوع رعد و برق و بارش تگرگ و لغزندگی بعضی معابر و جاده‌های کوهستانی خواهیم بود.

به ارتفاعات نروید

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص وقوع مه رقیق و محدودیت دید در گردنه‌های کوهستانی نیز هشدار داد و اضافه کرد: باید به مستقر نشدن در موقعیت‌های مرتفع نظیر داربست‌ها و دکل‌های مخابراتی، اجتناب از پرواز با گلایدر و هواپیماهای آموزشی هم توجه شود.

خبر مرتبط
هزینه ورود به طرح ترافیک در سال ۱۴۰۳ تعیین شد

نرخ پایه عوارض طرح ترافیک سال 1402 مبلغ 52 هزار و 500 تومان تعیین شده بود و این نرخ برای سال 1403 به میزان 75 هزار تومان تعیین شده است.

یزدی مهر در ادامه به نچراندن دام در ارتفاعات و پرهیز از صعود به قله‌ها، عدم توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها نیز تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به صدور هشدار زرد هواشناسی، شهروندان و گردشگران نوروزی در روز طبیعت از حضور در مناطق مورد هشدار خودداری کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.