رد پای «داعش خراسان» در حمله تروریستی مسکو

خبرگزاری اسپوتنیک از شناسایی یک کیف پول ارز دیجیتال خبر داد که به داعش خراسان مرتبط بوده و احتمالاً بخشی از دستمزد تروریست‌هایی که در حمله اخیر به سالن کنسرت مسکو نقش داشتند، از طریق آن پرداخت شده است.

خبر مرتبط
واکنش مسکو به حمله تروریستی کروکوس و مسدود کردن تلگرام در روسیه

اقتصادنیوز: سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه در واکنش به گزارش‌ها درباره جذب عوامل حادثه تروریستی کروکوس از طریق یک کانال تلگرامی، بر لزوم رصد بیشتر این شبکه اجتماعی به منظور تبدیل نشدن آن به ابزار تروریست‌ها تأکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اطلاعات این کیف پول دیجیتال در یک کانال تلگرامی منتشرشده که به شاخه خراسان داعش منتسب است و هفته گذشته یک منبع به اسپوتنیک گفت کسانی که حمله تروریستی در سالن کنسرت مسکو را انجام دادند، از طریق همین کانال تلگرامی استخدام شده بودند.

بر اساس این گزارش، در ۲۲ مارس، زمانی که حمله تروریستی انجام شد، این کانال تصویر یک شبه‌نظامی با صورت پوشیده را منتشر کرد و همزمان با این پیام، مبالغ ۳۲۵، ۵۵۰، ۵۵۰ و ۱۱۰۰ دلار به کیف پول مذکور واریز شد؛ مبلغی که تقریباً معادل مبلغ اعلام‌شده توسط تروریست‌هاست.

خبر مرتبط
رد اتهام روسیه به اوکراین درباره حمله تروریستی مسکو توسط آمریکا

سخنگوی کاخ سفید اظهارات روسیه مبنی بر دست داشتن اوکراین در حمله به سالن کنسرت شهر «کروکوس» را تکذیب کرد.

سالن کنسرت کروکوس در حومه مسکو هفته گذشته هدف حمله‌ای تروریستی واقع شد که ۱۳۹ کشته برجای گذاشت و بدترین اقدام تروریستی دو دهه اخیر در روسیه به شمار می‌رود. این خبرگزاری روسیه در حالی از وجود این کیف پول خبر داد که مقامات روسیه پیش‌تر اعلام کردند اوکراین هم در این حمله نقش داشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.