فشار ارتش روسیه تشدید شد/ وضعیت بحرانی نیروهای مسلح اوکراین

پودلیاک ادامه داد: ما در حالت دفاعی هستیم و آنها [نیروهای روسیه] فشار می آورند و پیشروی آنها روبه گسترش است.

او در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد گفت: علاوه بر این، ما می بینیم که چگونه آنها به ساخت سلاح، تقویت خود و بسیج برای تکمیل منابع ادامه می دهند. "

او اعتراف کرد که مشکل کمبود سلاح را حل کنید. - ما برای سناریوهای مختلف آماده می شویم. آیا حمله گسترده روسیه صورت خواهد گرفت؟ من مطمئن نیستم که آنها در این مقیاس برای آن آماده باشند، اما آنها به پیشروی خود ادامه خواهند داد و بدون سلاح نمی توانیم لجستیک تامین آنها را نابود کنیم.

خبر مرتبط
زلنسکی: باید تلاش کنیم راهی برای جلوگیری از عقب نشینی پیدا کنیم

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین گفت که اگر کمک‌های نظامی آمریکا به کی‌یف نرسد، ارتش کشورش مجبور خواهد شد در مقابل روسیه عقب‌نشینی کند.

مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور اوکراین ایده "تجمع" درگیری را که قبلاً توسط رولف موتسنیچ، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان در بوندستاگ پیشنهاد شده بود، رد کرد.

او معتقد است: روسیه اهداف روشنی دارد و آنها توقف نمی کنند و ما درباره سلطه صحبت می کنیم یا روسیه بر اروپا مسلط خواهد شد، یا روسیه شکست خواهد خورد و قانون بر اروپا مسلط خواهد شد».

او گفت، مشکل این است که "برخی از کشورها" که به کی یف کمک می کنند، "از پیروزی" در این درگیری می ترسند.

پیش از این، الکساندر سیرسکی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین نیز از وضعیت دشوار کشورش در سراسر جبهه ی نبرد و همچنین احتمال پیشروی نیروهای روسیه سخن گفت.

الکسی دانیلوف، دبیر سابق شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین نیز به خستگی جامعه اوکراین از درگیری ها اشاره کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.