روسیه حمله اسرائیل به سوریه را تحریک آمیز خواند

زاخارووا در کنفرانسی خبری در این رابطه گفت: ما قویا این اقدامات نظامی تحریک‌آمیز که ممکن است تبعات بسیار خطرناکی به دنبال داشته باشند را محکوم می‌کنیم.

وی در ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی را «غیرقابل قبول» خواند.

بامداد امروز همزمان با حملات هوایی رژیم صهیونیستی به حومه حلب، برخی گروه‌های تروریستی نیز حمله پهپادی را علیه سوریه آغاز کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه با آن مقابله کرد.

خبر مرتبط
حمله پهپادی گروههای مسلح به نقاطی در سوریه/ صدای انفجار در آسمان حلب

طی حمله هوایی اسرائیل به چند نقطه در حومه شهر حلب سوریه، چند تن شهید و زخمی شدند. از سوی دیگر همزمان گروه‌های تروریستی حمله پهپادی را آغاز کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه با آن مقابله کرد.

همچنین این رژیم عصر پنج‌شنبه از جولان اشغالی حمله‌ای را علیه حومه دمشق انجام داد که در نتیجه آن دو غیرنظامی سوری زخمی شدند.

وزارت خارجه سوریه در واکنش به حملات هوایی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به برخی نقاط در حومه حلب را که منجر به شهید و زخمی شدن چند غیرنظامی و نظامی این کشور و وارد آمدن خساراتی مالی به اموال عمومی و شخصی شد، محکوم و اعلام کرد «حملات مکرر اسرائیل ماهیت خصمانه و خوی وحشی آن را ثابت کرده و نشان می‌دهد که این رژیم دلیل بی‌ثباتی منطقه است.»

این وزارتخانه در ادامه نیز تاکید کرد «اتفاقی نیست که رژیم صهیونیستی همزمان با حملات گروه‌های همپیمان با خودش دست به حمله به سوریه می‌زند.»

دمشق در پایان بیانیه خود از تمام کشورهای جهان خواست به مسئولیت‌های خود در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض جدی و مکرر اصول قوانین بین‌المللی و قوانین بین‌المللی انسانی عمل کرده و این رژیم و حامیانش را به توقف حملات و جنایاتش در فلسطین، سوریه و لبنان ملزم کنند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.