روزهای پرتردد در انتظار تهران

 سردار سلیمانی معاون عملیات ترافیک پلیس راهور در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: از ۲۴ اسفند ماه طرح نوروزی آغاز شد و تا این لحظه طبق آخرین آمار موجود، غریب به ۴۰۰ میلیون تردد در جاده‌های کشور به ثبت رسیده است.

وی افزود: متأسفانه به دلیل بی احتیاطی، خستگی، عدم توجه به جلو، انحراف به چپ، داشتن سرعت بالا نسبت به شرایط محیطی است منجر به تصادفات و حوادث ناگوار جاده‌ای شده است.

خبر مرتبط
اجرای طراحی مدل حکمرانی راه در پلیس راهور

رییس پلیس راهور گفت که سعی داریم تا به‌زودی یک ابر پروژه‌ای با عنوان «طراحی مدل حکمرانی راه» را آغاز کنیم، این مدل مبتنی بر معماری آینده فراجا است.

سردار سلیمانی گفت: گرچه آمار کنونی به نسبت سال گذشته کاهش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد اما با این وجود ۶۱۷ نفر جان باخته و بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شده‌اند. تعداد روزانه فوتی‌ها ۴۱ نفر در شبانه روز و حدود ۱۰۰ نفر مجروح حاصل این حوادث بوده است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ادامه داد: استان‌های تهران، کرمان فارس خراسان رضوی و خوزستان بیشترین سهم در حوادث رانندگی را داشته‌اند. میزان تصادفات به لحاظ مقصد برای محورهای همین استان‌ها ثبت شده است.

وی افزود: در حال حاضر کلیه معابر کشور باز است اما ترافیک پر حجم و سنگین در مسیرهای منتهی به کلان شهرها به تهران (از سمت شمال) مسیر آزادراه تهران-کرج، کرج-قزوین، تهران-قم، تهران- اراک همدان، مسیرهای منتهی به مشهد مقدس، اصفهان و شیراز سنگین گزارش شده است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور در خصوص حجم ترددها بیان کرد: به نسبت روزهای گذشته از ۷‌ام فروردین ماه شاهد حجم تردد بیشتر در محورها بوده‌ایم، با اینکه با کاهش ۳ درصدی تردد نسبت به سال گذشته داشته‌ایم اما در این حجم در طی چند روز گذشته افزایشی بوده. روز گذشته ۴ درصد به نسبت تردد سال گذشته افزایش تردد داشته‌ایم.

سردار سلیمانی در پایان گفت: با توجه به انباشت خودروها در استان‌های مازندران گیلان آذربایجان شرقی و بخش‌هایی از نوار جنوبی کشورمان آماری که نشان می‌دهد بالغ بر ۹۸۰ هزار وسیله نقلیه که از تهران خارج شده‌اند و همچنان برنگشته‌اند، شاهد روزهای پر ترددی خواهیم بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.