آمریکا خواستار بازگشت آرامش میان اسرائیل و لبنان شد

جان کربی، سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: «بازگرداندن آرامش در امتداد آن مرز اولویت اصلی برای رئیس جمهور و دولت آمریکا است و ما معتقدیم که برای لبنان و اسرائیل نیز باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد».

خبر مرتبط
لبنان از اسرائیل به سازمان ملل شکایت کرد

وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد به هیأت نمایندگی‌ این کشور در سازمان ملل متحد دستور داده تا از اسرائیل به دلیل حمله به نیروهای امدادرسان لبنانی شکایت کند.

شامگاه چهارشنبه نیز جنگنده های رژیم اسرائیل، رستورانی در الناقوره در جنوب لبنان را بمباران کردند که بر اثر آن، ۹ لبنانی شهید و ۶ تن دیگر نیز زخمی شدند.

المیادین نیز گزارش داد که در این حمله یک قهوه‌خانه هدف حمله اسرائیل قرار گرفته که در نزدیکی یکی از مراکز یونیفل قرار داشته است. همچنین دهستان «طیر حرفا» نیز هدف قرار گرفته شده است.

خبر مرتبط
حملات متعدد حزب‌الله لبنان به مواضع اسرائیل/ پایگاه های تل‌آویو بمباران شد

حزب الله لبنان در ادامه حملات خود به مواضع رژیم صهیونیستی، امروز (چهارشنبه) نیز پنج حمله علیه پایگاه‌های ارتش این رژیم انجام داد.

این حملات اسرائیل درحالی است که منابع رسانه‌ای روز سه‌شنبه از کشته و زخمی شدن چند نظامی اسرائیلی در جریان حمله موشکی حزب الله لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

حزب‌الله لبنان در چند ماه گذشته در پی حملات اسرائیل در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینی‌ها در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار اسرائیلی از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.