واکنش آمریکا به قطعنامه شورای امنیت درباره جنگ غزه/ هر توافقی باید از طریق مذاکره انجام شود

متیو (مت) میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه وقت محلی در جمع خبرنگاران در واشنگتن در پاسخ به سوالات خبرنگاران که چگونه آمریکا استدلال می کند که قطعنامه شورای امنیت که خواستار برقراری آتش بس فوری در غزه است، الزام آور نیست؟ بر تفسیر روز گذشته خود تاکید و به تبیین آن پرداخت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: ما اعلام کرده ایم که هرگونه توافق برای آزادی گروگان ها باید از طریق مذاکره میان اسرائیل و حماس انجام شود نه از طریق سازمان ملل.

خبر مرتبط
اسرائیل درمانده شد/ کشورها ارسال سلاح را ممنوع کردند

شرکت اسلحه‌سازی البیت رژیم صهیونیستی سه‌شنبه شب اعلام کرد که برخی کشورها ارسال سلاح به این رژیم را ممنوع کرده‌اند.

میلر تصریح کرد: «وقتی می‌گوییم این قطعنامه الزام آور نیست یعنی هیچ شرایط جدیدی بر طرف ها وارد نمی کند به این معنی که تحریم وضع نمی کند و مجازات درنظر نمی گیرد.»

این مقام وزارت خارجه آمریکا در عین حال گفت: با این حال، «این قطعنامه مهم است و باید مورد احترام قرار گیرد.»

میلر همچنین ادعای اسرائیل درباره مانبع بودن این قطعنامه بر سر راه مذاکرات میان تل آویو و حماس را رد کرد و افزود: اظهارات اسرائیل مبنی بر اینکه قطعنامه سازمان ملل مانع از مذاکرات مربوط به گروگان شده، نادرست است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره طرح حمله اسرائیل به رفح گفت: حمله تمام‌عیار به رفح، به غیرنظامیان فلسطینی و نیز امنیت ملی اسرائیل آسیب می‌رساند و آن را در انزوای بین المللی قرار می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که برای رسیدن به پیروزی در نبرد با حماس، باید مسیری سیاسی وجود داشته باشد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.