حمله به پایگاه «تربت» در جنوب غرب پاکستان دومین حمله از سوی تروریست‌ها به یک نهاد نظامی این کشور در روزهای گذشته محسوب می‌شود.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر «شهباز شریف» نخست‌وزیر پاکستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «خوشبختانه این حمله تلفات زیادی نداشت».

در این میان، یکی از سخنگوهای نیروی دریایی پاکستان نیز اعلام کرد، تمامی پنج مهاجم پس از آنکه تلاش کردند تا به این پایگاه وارد شوند، کشته شدند. یک سرباز نیز جان خود را از دست داد.

«ارتش آزادی بخش بلوچ» که مهم‌ترین گروه جدایی‌طلب در بلوچستان پاکستان است، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

خبر مرتبط
خبر مهم پاکستان درباره پروژه گاز ایران

وزیر نفت پاکستان با اعلام اینکه این کشور به زودی کار روی پروژه گاز ایران را آغاز می‌کند افزود: اسلام‌آباد قاطعانه به دنبال دریافت معافیت تحریمی از آمریکا خواهد بود.

این گروه پیشتر به دارایی‌های پاکستان و چین در منطقه و جاهای دیگر حمله کرده بودند.

چین سرمایه گذاری جدی و سنگینی در ایالت بلوچستان پاکستان دارد که هم مرز با ایران و افغانستان است و این سرمایه‌گذاری در «بندر گوادر» است.

خبر مرتبط
اختلاف طالبان و پاکستان بالا گرفت/ اتهام همکاری با داعش به میان آمد

طالبان مدعی شد پاکستان از گروه تروریستی داعش علیه رقبای خود استفاده می‌کند و ارتش پاکستان را مسئول حمله روز گذشته در قندهار دانست.

این پایگاه نیروی دریایی برای کریدور اقتصادی پاکستان و چین از آن جهت مهم است که مسیرها و جاده های زیادی و پروژه های زیادی را در بر می‌گیرد و بخشی از ابتکارعمل کمربند و جاده «شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین تلقی می‌شود.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.