سوریه بمباران شد

پایگاه خبری اسپوتنیک بامداد سه‌شنبه مدعی شد حملاتی هوایی ظاهراً از سوی آمریکا به مناطقی در شرق سوریه انجام شده است.

در همین ارتباط، خبرنگار المیادین در سوریه گزارش داد که در این حمله هوایی منطقه الصالحیه در بوکمال و نیز مناطق مسکونی در المیادین و محله القصور در دیرالزور هدف قرار گرفته است.

دفاع ملی سوریه اعلام کرد: هواپیماهای آمریکایی ۱۰ حمله هوایی به مناطقی در دیرالزور و حومه آن انجام دادند.

یک منبع نیروی دفاع ملی در دیرالزور درباره جزئیات این حمله اعلام کرد در ساعت ۰۱:۴۹ چندین جنگنده آمریکایی ۱۰ مورد حمله هوایی به طور همزمان انجام دادند و بسیاری از مناطق در این استان از جمله خیابان ریاست دانشگاه، شهر المیادین در محله التمو، شهر البوکمال در منطقه السویعیه و روستای الصالحیه و خیابان الحجانه را هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
فوری/ حمله پهپادی و موشکی به پایگاه نظامی آمریکا در سوریه

پایگاه غیرقانونی آمریکا در حومه استان الحسکه واقع در شمال سوریه، هدف حمله موشکی و پهپادی قرار گرفت.

براساس اطلاعات اولیه خبرنگار المیادین، ۵ نیروی نظامی محلی وابسته به ارتش سوریه در جریان بمباران‌ها در حومه دیرالزور مجروح شدند.

همچنین، خبرنگار «الجزیره مباشر» قطر از حمله هوایی به چندین مرکز داخل شهر دیرالزور و دو شهر المیادین و بوکمال در حومه شرقی دیرالزور خبر داد.

پایگاه خبری اسپوتنیک روسیه گزارش داد که انفجارهای شدید همزمان شهرهای المیادین، البوکمال و داخل شهر دیرالزور در شرق سوریه را به لرزه درآورد که در نتیجه حملات هوایی رخ داد و گمان می‌رود این حملات از سوی آمریکا بوده باشد که طی آن مراکز غیرنظامی و نظامی هدف قرار گرفته است.

خبر مرتبط
تجاوز نظامی اسرائیل به سوریه/ واکنش پدافند هوایی دمشق

منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در حومه دمشق خبر دادند.

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که انفجاری مهیب سحرگاه امروز، شهر دیرالزور را به لرزه درآورد که در نتیجه حمله هوایی یکی از ساختمان‌های مسکونی در محله القصور، در مرکز شهر هدف قرار گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.