روسیه به آمریکا تاخت

خبرگزاری "تاس" گزارش داد، ماریا زاخارووا در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که بیانیه آمریکا در مورد امتناع از کمک به روسیه پس از حمله تروریستی در تالار کروکوس مسکو غیراخلاقی است.

پیش از این، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا، گفته بود که واشنگتن در حوزه امنیتی با روسیه همکاری نخواهد کرد.

زاخارووا گفت: رفتار غیراخلاقی چالش برانگیز در دموکراسی های لیبرال به یک امر عادی تبدیل شده است.

بنا بر آخرین گزارش کمیته تحقیقات روسیه، ۱۳۳ نفر در حمله تروریستی کروکوس مسکو جان باختند که برخی افراد به علت جراحت ناشی از گلوله و برخی دیگر نیز به دلیل مسمومیت ناشی از آتش‌سوزی جان باختند. بنا بر این گزارش، عوامل حمله تروریستی، از مواد قابل اشتعال برای آتش زدن سالن کنسرت استفاده کردند.

آتش‌سوزی این محل بامداد شنبه چهارم فروردین مهار شد اما همچنان عملیات آواربرداری در محل این سالن ادامه دارد. وزارت شرایط اضطراری روسیه بامداد یکشنبه پنجم فروردین اعلام کرد که تجهیزات سنگین برای برچیدن سازه های آسیب دیده و پاکسازی آوارها به تالار شهر کروکوس رسیده است.

بنا بر اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، تاکنون ۱۱ نفر از جمله چهار عامل تروریستی که به تالار شهر کروکوس مسکو حمله کردند، بازداشت شده‌اند. در این میان، خودروی حامل تروریست‌ها در ۱۰۰ کیلومتری مرز اوکراین و در حالی که با طرف مرتبط در آن کشور در ارتباط بود، متوقف شد. بنابر اطلاعات تکمیلی، چهار تروریست در این عملیات دستگیر و به مسکو منتقل شدند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.