عصبانیت اسرائیل از قطعنامه شورای امنیت/ ادعای بی اساس رژیم صهیونیستی علیه ایران

الجزیره انگلیسی گزارش داد، ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه ادعا کرد که ایران در چند ماه گذشته تلاش کرده سلاح به کرانه باختری اشغالی ارسال کند و تلاویو یکی از این محموله ها را توقیف کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی با نشان دادن تصاویری از اسلحه‌ها و مهمات ادعا کرد که این محموله شامل انواع مختلفی از مواد منفجره و مین‌های ضدتانک، سلاح تهاجمی، آرپی‌جی، نارنجک‌های دستی و تپانچه می‌شود.

ارتش رژیم اسرائیل ادعا کرد که با آژانس امنیت داخلی موسوم به شین بت در این عملیات همکاری کرده و متوجه شده است که دو واحد از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یکی از آنها در سوریه فعالیت می کند، در این عملیات ارسال سلاح به کرانه باختری اشغالی نقش داشته اند.

قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه، سرانجام پس از نزدیک به ۶ ماه جنگ در غزه روز دوشنبه به وقت محلی، ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ برابر با ۲۵ مارس ۲۰۲۴ در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید که خواستار آتش بس فوری در غزه در ماه رمضان شده است تا منجر به آتش بس پایدار شود.

در پی تصویب این قطعنامه، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در این باره اعلام کرد: سفر هیات اسرائیل به واشنگتن که قرار بود درباره عملیات در رفح رایزنی کند، لغو شد.

دفتر نتانیاهو در این بیانیه‌ اعلام کرد: آمریکا از مواضع قاطع خود عقب نشینی کرده است و هیات اسرائیلی به واشنگتن نخواهد رفت.

در ادامه بیانیه، ادعا شده است: این اقدام آمریکا به تلاش‌ها برای آزادی اسرا لطمه می‌زند؛ زیرا حامل پیامی برای حماس است که فشارهای بین‌المللی اجازه دستیابی به توافق آتش‌بس بدون آزادی اسرا را خواهد داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.