تهدید نتانیاهو علیه واشنگتن/اگر آمریکا قطعنامه آتش‌بس غزه را وتو نکند...

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه تهدید کرد اگر آمریکا قطعنامه امروز در سازمان ملل را خواستار آتش‌بس در غزه است، وتو نکند، از سفر هیات اسرائیلی به واشنگتن جلوگیری می‌کند.

خبر مرتبط
نتانیاهو عقب نشست/آزادی اسرای فلسطینی قوت گرفت

گزارش‌ها حاکی از آن است که کابینه نتانیاهو از مواضع قبلی خود عقب نشینی کرده و اکنون مایل است که صدها اسیر فلسطینی را بیش از آمار اعلام شده در مراحل اولیه توافق با فلسطینی‌ها آزاد کند.

وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود بر اساس آنچه در تماس «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بایدن و نتانیاهو مورد بحث قرار گرفت، یک هیأت اسرائیلی به واشنگتن سفر می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است امروز درباره پیش‌نویس قطعنامه جدیدی که خواستار «آتش‌بس فوری» در غزه است، رأی‌گیری کند. در متن جدیدی که خبرگزاری فرانسه می‌گوید نسخه‌ای از آن را مشاهده کرده است، «آتش‌بس فوری» در ادامه ماه مبارک رمضان گنجانده شده است. قرار است این آتش‌بس‌ فوری به «آتش‌بس پایدار دائمی» تبدیل شود.

الجزیره هم خبر داده اعضای غیردائم شورای امنیت به منظور جلوگیری از وتوی آمریکا در جلسه امروز، پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی خود را تعدیل کرده‌اند.

این پیش‌نویس همچنین خواستار «آزادی فوری و بی‌قیدوشرط تمام گروگان‌ها» و همچنین «برداشته‌شدن تمام موانع فراهم‌کردن کمک‌های انسانی» برای مردم غزه است.

آمریکا تاکنون سه بار قطعنامه‌هایی که خواستار آتش‌بس فوری در غزه می‌شد را وتو کرده است.

وزارت خارجه چین اعلام کرد این کشور از قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه که قرار است امروز در شورای امنیت درباره آن رأی‌گیری شود، حمایت می‌کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.