واشنگتن پشت تل‌آویو را خالی می‌کند؟/آمادگی اسرائیل برای توقف کمک‌های تسلیحاتی

بر اساس این گزارش، این مقام امنیتی گفت: افزایش انتقادها ادامه تامین و انتقال مهمات و تسلیحات برای اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

خبر مرتبط
کابینه نتانیاهو، سناتور آمریکایی را خشمگین کرد

سناتور دموکرات آمریکا در اظهاراتی از کابینه بنیامین نتانیاهو به خاطر جنگ در غزه انتقاد کرد.

وی افزود: هنوز کمک وجود دارد، هر روز محموله‌های تسلیحاتی وارد می‌شوند، اما بزرگترین نگرانی این است که تنش‌های ناشی از مشکل انسانی و یورش به رفح بر تمایل آمریکا برای کمک نظامی به اسرائیل تأثیر بگذارد.

اخیرا، ایالات متحده بودجه دولتی خود را تصویب کرد که شامل کمک‌های نظامی اضافی به رژیم صهیونیستی فراتر از کمک معمول ۳.۸ میلیارد دلاری نمی‌شود. اخیراً گزارش‌ها مبنی بر اینکه ایالات متحده در حال بررسی تاخیر ارسال کمک‌های نظامی به اسرائیل به عنوان ابزاری برای فشار بر دولت بنیامین نتانیاهو است،‌ افزایش یافته است.

هفته گذشته، یک مقام ارشد اشغالگر به ABC گفت که آمریکا ارسال کمک‌های نظامی به اسرائیل را به تاخیر می‌اندازد.

به گفته وی، در آغاز جنگ، محموله‌ها با سرعت بسیار بالایی می‌رسیدند، اما اکنون بسیار پروسه طولانی‌تر را طی می‌کنند. ما به خوبی از ناامیدی ایالات متحده از روند جنگ آگاه هستیم، اگرچه من در مورد آن مطمئن نیستم.

این منبع اسرائیلی مدعی شد که کمبود گلوله‌های توپ ۱۵۵ میلی متری و همچنین گلوله‌های تانک ۱۲۰ میلی متری وجود دارد.

مقامات واشنگتن این موارد را رد کردند و گفتند که هیچ تغییری در سیاست انتقال کمک‌ها ایجاد نشده است. با این حال، قطع کمک‌های نظامی به عنوان ابزاری برای فشار بر اسرائیل، مدتی است که روی میز واشنگتن مطرح شده است.

در گذشته، پنتاگون تایید کرده بود که در مورد این موضوع به ویژه با توجه به تحرک قابل انتظار در رفح بحث و گفت‌وگو شده است.

وبگاه آمریکایی پالتیکو نیز گزارش داد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ممکن است در صورت گسترش عملیات نظامی اشغالگران در نوار غزه، کمک نظامی به اسرائیل را مشروط کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.