حادثه تروریستی مسکو دهان ماکرون را باز کرد/فرانسه هم قربانی حملات داعش می‌شود؟

امانوئل مکرون روز دوشنبه در جریان سفر به گویان در جمع خبرنگاران گفت: روسیه قربانی حملات داعش شده است و اعضای این گروه قصد دارند چندین عملیات تروریستی در خاک فرانسه انجام دهند.

خبر مرتبط
تصاویری از عوامل حمله تروریستی مسکو+فیلم

دادگاه محاکمه عوامل تروریستی مسکو برگزار شد.

دولت فرانسه روز گذشته اعلام کرد که در پی تیراندازی در مسکو و انجام عملیات تروریستی در پایتخت روسیه، سطح امنیتی خود را به بالاترین میزان افزایش می دهد.

هشدار تروریسم در فرانسه سه سطح دارد که بالاترین آن مربوط به مواقعی است که حمله‌ای در این کشور رخ داده یا حمله‌ای در خارج از این کشور به وقوع پیوسته که در عین حال تهدیدی فوری برای فرانسه محسوب می‌شود.

این هشدار به نظامیان فرانسه این اجازه را می‌دهد که در راستای تدابیر امنیتی حداکثری، اقداماتی نظیر گشت‌زنی‌های نیروهای مسلح در اماکن عمومی همچون ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و اماکن مذهبی را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش ایرنا، در پی حمله تروریستی روز جمعه به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضران در این تالار و پرتاب نارنجک دستکم ۱۳۳ نفر کشته شدند.

اداره منطقه‌ای وزارت بهداشت روسیه در مسکو در گزارشی از آخرین آمار مجروحان حمله تروریستی تالار کروکوس اعلام کرد که در این حادثه ۱۸۰ نفر مجروح شده‌اند.

تیراندازی و آتش‌سوزی قبل از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو شامگاه جمعه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به فاجعه‌ای هولناک منجر شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.