سازمان دهندگان امور دانشجویی در دانشگاه مک گیل کانادا به وب سایت میدل ایست آی گفتند که یک دانشجوی این دانشگاه که از ۳۴ روز گذشته در اعتصاب غذای نامحدود به سر می‌برد،  پس از از دست دادن هوشیاری در بیمارستان بستری شد.

براساس گزارش میدل ایست آی، رانیا امین، دانشجوی کانادایی در مقطع کارشناسی که از ۱۹ فوریه اعتصاب غذای نامحدود را آغاز کرده است، در وضعیت پایدار و تحت نظر است. رانیا یکی از دو دانشجویی است که در حال حاضر در اعتصاب غذای نامحدود به سر می‌برد تا از دانشگاه بخواهد سرمایه‌گذاری خود را با شرکت‌هایی که مستقیم یا غیرمستقیم از ارتش صهیونیستی حمایت می‌کنند، قطع کند و همچنین به وابستگی خود به چهار دانشگاه اسرائیلی پایان دهد.

خبر مرتبط
یک نظامی اسرائیل در غزه به هلاکت رسید

ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن یک نظامی دیگر خود در جریان نبرد با رزمندگان مقاومت فلسطین در غزه خبر داد.

این در حالی است که حدود ۱۵ دانشجوی دیگر نیز از ۲۸ بهمن ماه در اعتصاب غذا، البته به نوبت، شرکت کرده‌اند. به گفته سازمان دهندگان اعتصاب غذا، دانشگاه مک گیل در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون دلار در چندین شرکت صهیونیستی از جمله Safran، یک شرکت هوافضا و دفاعی فرانسوی و Lockheed Martin یک شرکت آمریکایی که جت‌های جنگنده به اسرائیل فروخته است، سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش روزنامه انگلیسی تریبون، در یک همه پرسی انجمن دانشجویان دانشگاه مک گیل که در ۲۰ نوامبر پایان یافت، ۳۵.۱ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی شرکت کردند. دانشجویان با اکثریت قاطع  ۷۸.۷ درصد به تصویب سیاست ضد نسل کشی در فلسطین رأی دادند.

تریبون همچنین خاطرنشان کرد که سیاست ضد نسل کشی در فلسطین که توسط دانشجویان مطرح شده است  از انجمن دانشجویان دانشگاه مک گیل می‌خواهد که دانشگاه را برای محکوم کردن محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی، واگذاری شرکت‌های حامی این رژیم و قطع روابط با دانشگاه‌های صهیونیستی تحت فشار قرار دهد.

یکی از دانش‌آموزان که می‌خواست تنها با نام کوچکش «شادی» معرفی شود، از ۲۲ روز گذشته دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است. شادی به میدل ایست آی گفت که اعتصاب را به این دلیل آغاز کرد که نمی‌خواست در جنایت صهیونیست‌ها شرکت کند یا روابط خود را با یک کشور آپارتاید عادی کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.