تشخیص سرطان با استفاده از هوش مصنوعی آسان شد

شرکت اکسفورد نانوپور (Oxford Nanopore Technologies) با همکاری شرکت سکووان (SEQONE) به دنبال ترکیب هوش مصنوعی با توالی‌یابی است. سکووان یکی از شرکت‌های توسعه‌دهنده هوش مصنوعی است که در این همکاری مشترک سعی دارد تا به اکسفورد نانوپور کمک کند تا توالی‌یابی نسل بعدی این شرکت بتواند در آزمایش‌های تشخیص بالینی عملکرد بهتری داشته باشد.

هدف از این برنامه همکاری مشترک این است که پلتفرمی ارائه شود که بتواند توالی‌یابی‌های طولانی از ژنوم کامل انجام دهد، این کار به منظور کمک به تشخیص انواع بیماری‌های نادر و همچنین تشخیص سرطان انجام می‌شود.

این دو شرکت با اتصال برنامه Germvar SEQONE با نرم‌افزار تجزیه و تحلیل Bioinformatics EPI۲ME آکسفورد نانوپور به دنبال توسعه این پلتفرم هستند، پلتفرمی که در حال حاضر فقط به استفاده از تحقیقات محدود می‌شود.

خبر مرتبط
تشخیص بیماری سرطان با استفاده از آب‌نبات چوبی!

دانشمندان یک روش جدید ابداع کرده‌اند که در آن با استفاده از یک آب‌نبات چوبی خاص می‌توان سرطان دهان را تشخیص داد.

شرکت سکووان مستقر در فرانسه اعلام کرد که در برنامه تحقیقاتی بین‌المللی خود از فناوری نمونه‌برداری شرکت آکسفورد نانوپور برای جمع‌آوری داده‌های توالی‌یابی هدفمند استفاده می‌کند. این دو شرکت قصد دارند تا با توسعه این روش، ابزار تشخیص طبی را به گونه‌ای توسعه دهند که این ابزارها روی منطقه‌ای از ژن‌ها متمرکز شوند که مورد نظر محققان است.

به نقل از ستاد نانو، مارتین دوبوچ، مدیرعامل شرکت سکووان گفت: همکاری با آکسفورد نانوپور، یک گام مهم برای مشتریان ما در ادغام توالی‌یابی رشته‌های طولانی با هوش مصنوعی است که توانایی ما را در تجزیه و تحلیل جامع داده‌های ژنومی بهبود می‌دهد.

خبر مرتبط
همسر ولیعهد انگلیس به سرطان مبتلا شد

همسر ولیعهد بریتانیا در پیامی ویدئویی اعلام کرد که به بیماری سرطان مبتلا است.

سال گذشته، آکسفورد نانوپور با شرکت فرانسوی Biomérieux در زمینه ارائه روش توالی‌یابی DNA برای تشخیص بیماری‌های عفونی همکاری کرد. این همکاری شامل استفاده از نرم‌افزار Episeq CS Biomérrieux برای ردیابی شیوع عفونت در بیمارستان‌ها از طریق توالی نانوحفره‌ای ژنوم کامل باکتریایی بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.