ترمز فعالیت تجاری در آمریکا کشیده شد

اس اند پی گلوبال اعلام کرد که شاخص مدیران خرید ترکیبی آمریکا که بخش‌های تولید و خدمات را دنبال می‌کند، از ۵۲.۵ در ماه فوریه به ۵۲.۲ در این ماه کاهش یافته است. عدد بالای ۵۰ نشان دهنده گسترش در بخش خصوصی است.

کاهش اندک رشد منعکس‌کننده سرد شدن بیشتر در فعالیت‌های بخش خدمات است. تولید به بالاترین سطح در ۲۱ ماه گذشته رسید. این نظرسنجی نشان داد که سرعت رشد احتمالاً نسبت به نرخ سالانه ۳.۲ درصدی سه ماهه اکتبر تا دسامبر کاهش یافته است.

با نزدیک شدن به پایان کاهش تورم کالاها، افزایش قیمت خدمات باید به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد تا تورم کلی در یک مسیر نزولی حفظ شود. افزایش این ماه در قیمت نهاده و تولید حکایت از افزایش بیشتر تورم در ماه های آینده داشت. قیمت های مصرف کننده در دو ماه اول سال ۲۰۲۴ به شدت افزایش یافته است.

خبر مرتبط
اخطار آمریکا به دست مسکو نرسید/ سفارت روسیه واکنش نشان داد

«آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن، با رد ادعای آمریکا، گفت که سفارت روسیه هیچ اخطاری از سوی آمریکا در خصوص حملات تروریستی قریب الوقوع در مسکو دریافت نکرده بود.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد تجاری در س اند پی گلوبال گفت هزینه‌ها به دلیل رشد بیشتر دستمزدها و افزایش قیمت سوخت افزایش یافته است و تورم کلی قیمت فروش کالاها و خدمات را به بالاترین حد خود در نزدیک به یک سال گذشته رسانده است.

خبر مرتبط
آمریکا بازی خورد/ تهدید رقیب سنتی عملی شد

رهبران ایالات متحده به طور مداوم ارزش اتحادهای همسایه چین را بیش از حد ارزیابی می کنند و چشم انداز تجاری اروپا را دست بالا می گیرند.

طبق گزارش رویترز، جهش شدید قیمت‌ها نسبت به پایین‌ترین سطح اخیر در ژانویه نشان‌دهنده فشار صعودی ناخواسته بر قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه‌های آینده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.