هلاکت سنگین نظامیان اسرائیل در پی عملیات مخفیانه گردان القدس

تیپ طولکرم در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان این تیپ در دروازه دیرالغصون در شمال شهر طولکرم کمین ایجاد کردند و پس از ایجاد کمین، تحرکات ارتش اشغالگر را زیر نظر گرفتند و به محض رسیدن خودرویی که حامل یک افسر و سه سرباز بود، به آنها تیراندازی مستقیم کرده و آنها را به هلاکت رساندند که منجر به واژگونی خودرو آنها شد، در نهایت نیز نیروهای مقاومت در سلامت کامل از منطقه عقب نشینی کردند.

خبرنگار الجزیره با بیان اینکه دروازه دیرالغصون در منطقه مرزی شمال غرب طولکرم واقع شده است، خاطرنشان کرد: رزمندگان مقاومت توانستند دروازه را دور بزنند و به سرزمین‌های اشغالی نفوذ و از دیواری که اشغالگران ساخته بودند، عبور کنند این دیوار را اشغالگران از چندین ماه قبل در سراسر کرانه باختری اشغالی احداث کرده‌اند. نیروهای مقاومت به این نقطه نظامی نفوذ کرده خودروی نظامی صهیونیست‌ها را زیر نظر گرفته و سپس سرنشینان آن را کشتند.

خبر مرتبط
استقرار کماندوهای سرایا القدس در تونل‌های شمال غزه + فیلم

سرایا القدس امروز فیلم مربوط به حضور نیروهای نخبه‌اش در داخل تونل‌های شمال نوار غزه در طول ایام ماه مبارک رمضان را منتشر کرد.

این خبرنگار افزود: ارتش اشغالگر در حال حاضر در حال انجام عملیات جستجو در این منطقه است و نیروهایش را در سراسر منطقه مرزی در شهرک دیرالغصون، در دروازه و منطقه الجاروشیه مستقر کرده است. خودروهای اشغالگر و سربازان نیز به برخی از حومه‌های طولکرم یورش بردند.

به گزارش خبرنگار شبکه قطری الجزیره، رسانه‌های عبری زبان تاکنون چیزی از این عملیات گزارش نکرده‌اند.

خبر مرتبط
حمله‌های جدید سرایا القدس به محل تجمع نظامیان اسرائیل

گردان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین از عملیات جدید علیه مرکز تجمع نظامیان صهیونیست خبر دادند.

اعلام این عملیات ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش اشغالگر از کشته شدن یک درجه دار و زخمی شدن شدید یک افسر و یک سرباز دیگر در نتیجه عملیات مبارز فلسطینی به نام برکات منصور در روستای دیر بزیع خبر داد.

وی روز جمعه در نزدیکی رام الله در کرانه باختری پس از ساعت‌ها درگیری با سربازان به شهادت رسید.

ارتش اشغالگر اعلام کرد که افسر کشته شده متعلق به یگان نخبه «دوفدفان» است.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که در درگیری بامداد جمعه با فرد مسلح فلسطینی که به اتوبوس شهرک نشینان در دیر بزیع در غرب رام الله حمله کرد، هفت سرباز اسرائیلی زخمی شدند که دست کم ۲ نفر از سربازان جراحت شدید برداشتند.

این درگیری ساعت‌ها ادامه داشت، زیرا به گفته شاهدان و فیلم‌های منتشر شده، ارتش اشغالگر نتوانست منصور را به جز هدف قرار دادن با یک فروند موشک، متوقف کند که منجر به شهادت وی شد.

به گفته رئیس روستا، بلافاصله پس از انجام این عملیات و شناسایی هویت شهید، نیروهای اشغالگر نیروهای کمکی نظامی را به زادگاهش دیر بزیع فرستادند و خانه پدری او را محاصره و شروع به بازجویی از اعضای خانواده وی کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.