اوکراین 10 موشک به روسیه شلیک کرد/ مسکو پاسخ داد

میخائیل رازفوژیائف فرماندار سواستوپول در تلگرام نوشت: طبق اطلاعات اولیه بیش از ۱۰ موشک سرنگون شدند.

وی افزود که یک زن و یک کودک بر اثر فرود قطعات این موشک‌های منهدم‌شده زخمی شدند و به چند ساختمان مسکونی نیز خساراتی وارد شد.

شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ به خاک روسیه ضمیمه شد و اوکراین در ماه‌های اخیر حملات خود به این منطقه را افزایش داده است.

خبر مرتبط
فوری/ یکشنبه در روسیه عزای عمومی اعلام شد/ پوتین بیانیه داد

رییس جمهوری روسیه در واکنش به حمله تروریستی خونین در شهر مسکو، با اعلام یک روز عزای عمومی، تاکید کرد که عاملان این حمله مجازات خواهند شد.

سرلشکر کریلو بودانوف رئیس اداره اطلاعات ارتش اوکراین مرداد ماه گذشته گفته بود: نیروهای اوکراینی به زودی به کریمه که موقتاً از سوی نیروهای روسیه اشغال شده است، وارد خواهند شد.

وی در گفت وگو با شبکه خبری تی‌سی‌ان اوکراین تاریخ مشخصی را برای ورود به کریمه ذکر نکرد اما یادآور شد: این اتفاق به زودی به وقوع خواهد پیوست.

دیمیتری مدودف معاون رئیس شورای امنیت روسیه در واکنش به این اظهارات گفت: اگر تصور کنیم که حمله اوکراین با حمایت ناتو موفقیت آمیز باشد و آنها بخشی از سرزمین ما را تصرف کردند، باید به موجب قوانین فرمان سال ۲۰۲۰ رئیس جمهور روسیه به سمت استفاده از سلاح هسته ای حرکت کنیم و راه دیگری وجود ندارد.

این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اواخر اسفند ماه گفت:‌ شبه‌جزیره کریمه و سواستوپل بخشی جدایی ناپذیر از روسیه هستند و موضوع مالکیت آنها برای همیشه بسته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.