اعتراف تلخ دبیر کل سازمان ملل درباره جنگ غزه

گوترش در پاسخ به سوالات خبرنگاران در فرودگاه العریش با بیان اینکه زمان اطمینان از برقراری آتش‌بس بشردوستانه فرا رسیده است، بر آزادی تمامی اسرای اسرائیلی و ایجاد کشور فلسطین تاکید کرد. 

وی گفت: ما قدرت توقف جنگ در غزه را نداریم، من از کسانی که قدرت توقف آن را دارند می خواهم در این زمنیه تلاش کنند.

وی ادامه داد: نمی توان شاهد کشته شدن این همه انسان بود و این همه رنج را بدون احساس غم شدید مشاهده کرد.

گوترش تصریح کرد : حمله زمینی به رفح یک فاجعه انسانی خواهد بود.

خبر مرتبط
گوترش: اتحادیه اروپا به استاندارد دوگانه بر سر اوکراین و غزه پایان دهد

دبیرکل سازمان ملل متحد از رهبران اتحادیه اروپا خواسته است که همان نگرانی را برای غیرنظامیان غزه نشان دهند که برای اوکراین نشان می‌دهند. در حالی که اتحادیه اروپا ده‌ها میلیارد یورو برای عقب راندن نیروهای روسیه در اوکراین هزینه کرده است، اکنون صرفا آماده می‌شود تا رسما از رژیم صهیونیستی بخواهد که به اردوگاه پناهندگان در غزه حمله نکند.

روز گذشته روسیه و چین پیش نویس قطعنامه آمریکا درباره خاورمیانه که به آتش بس در آن اشاره نشده بود را وتو کردند. قرار بود که امروز قطعنامه جدیدی صادر شود که به دوشنبه موکول شد.

نماینده روس‌ها در سازمان ملل اعلام کرده است که مسکو اجازه نخواهد داد که شورای امنیت به سمت بازی های آمریکا و اسرائیل کشیده شود.

امروز صدوشصت و نهمین روز جنگ غزه است و حملات رژیم صهیونیستی به غزه ادامه یافته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از ۱۶۹ روز گذشته به طور مداوم باریکه غزه را آماج حملات هوایی، زمینی و دریایی خود قرار داده و علاوه بر کشتار بیش از ۳۲ هزار فلسطینی زیرساخت‌های این منطقه را هدف قرار داده و یک فاجعه انسانی بی‌سابقه علیه مردم غزه رقم زده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.