هرگونه کمک مالی دولت آمریکا به آنروا لغو شد

لایحه بودجه موقت یک تریلیون و ۲۰۰ میلیارد دلاری که برای تصویب شدن به دو سوم آرای نمایندگان کنگره آمریکا نیاز داشت با ۲۸۶ رأی مثبت در مقابل ۱۳۴ رأی منفی به تصویب رسید.

خبر مرتبط
طرح قانونگذاران آمریکایی برای ممنوع کردن تامین مالی آنروا

قانونگذاران آمریکایی اعلام کرده اند بودجه ۱.۲ تریلیون دلاری دولت آمریکا، نباید برای کمک مالی یا پرداخت های دیگر به آنروا استفاده شود.

این لایحه بودجه موقت که تصویب آن برای تداوم جریان بودجه به آژانس‌های دولتی از جمله پنتاگون و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده ضروری بود، هنوز برای تصویب نهایی نیازمند رأی موافق اکثریت نمایندگان مجلس سنای آمریکا است.

لایحه بودجه موقت اکنون به مجلس سنا فرستاده شده است و اگر تا قبل از نیمه شب جمعه (به وقت محلی) به تصویب سناتورهای آمریکایی نرسد، منجر به تعطیلی دولت این کشور خواهد شد.

کاخ سفید در پی اتهام زنی رژیم اسرائیل به ۱۲ کارمند آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی موسوم به آنروا مبنی بر دست داشتن در حملات هفتم اکتبر ۲۰۲۳ و مشارکت در عملیات طوفان الاقصی از سوی حماس، از سازمان ملل خواست تحقیقات شفاف و جامعی در این باره انجام دهد.

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید پیشتر درباره اتهامات علیه ۱۲ کارمند آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت: خواسته ما این است که تحقیقات در مورد آنروا کامل و شفاف باشد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.